23 Січня 2023
Новини

Продуктовий скандал в Міноборони: що сказав Резніков

Продуктовий скандал в Міноборони: що сказав Резніков

У Міністерстві оборони прокоментували скандал, який розгорівся, щодо закупівлі продуктів для тилових частин ЗСУ за нібито завищеними цінами.

Глава відомства також пояснив ситуацію із «курячими яйцями по 17 гривень за штуку». Детальний коментар Олексій Резніков виклав на своїй сторінці у Facebook сьогодні, 23 січня.

За його словами, у 2023 році на забезпечення харчуванням військовослужбовців направлять десятки мільярдів гривень. Наразі Міноборони уклало контракти із 8 постачальниками на забезпечення послуги харчування.

«За кожним із постачальників згідно з договором закріплено певну кількість військових частин. У контрактах прописано норму: якщо якийсь із постачальників не здатний виконати зобов'язання, то інші «підхоплюють» військові частини згідно з певним алгоритмом. Постачання продуктів скрізь буде гарантовано безперервним, щоб не сталося», – написав Резніков.

Він також пояснив, що Міноборони не здійснює закупівлю окремих продуктів. Оборонне відомство купує комплексну послугу із забезпечення харчування. Тобто, доставку певного комплекту продуктів до військових частин, а в окремих випадках – і приготування їжі.

Йдеться про добовий раціон для військовослужбовця, який має чіткі критерії щодо калорійності та інших параметрів. У 2022 році ця сума становила 120 гривень на військовослужбовця за добу, а цього року ціни в діапазоні від 151 до 162 гривень. Після проведення переговорів кінцева вартість послуги із забезпечення харчування одного бійця на добу становить 145,8 грн.

Він також прокоментував інцидент, коли у публікації журналістів видання ZN.UA написали, що одне куряче яйце коштує 17 гривень, тоді як у магазинах його можна купити по 7 гривень.

«Насправді це – звичайна технічна помилка, яку зробив постачальник. Яйця – єдина категорія з каталогу, яка у додатку до угоди обраховується в штуках. Постачальник вказав ціну не за штуки, а за вагу яєць, коли переносив дані з однієї таблиці, де все було приведено до одиниці виміру на вагу, в іншу таблицю», – сказав міністр.

Згідно з нормативами кілограм яєць – це близько двох десятків штук, залежно від сорту. Таким чином, за кілограм яєць виходить 170 гривень та 85 гривень за десяток, що в межах показників інших постачальників.

«Яйця по 17 за штуку» Міноборони не закуповувало і не планує», - додав Резніков.

Також, за словами Резнікова, з 2016 року харчування військовослужбовців здійснюється на основі каталогу продуктів, що включає понад 400 позицій. Посадові особи військових частин (начпроди) з раціону вибирають із каталогу продукти, які має забезпечити постачальник.

«Коли народні депутати подивляться на контракти з 8 постачальниками, вони побачать, що ціни на ті самі продукти – різні. Так само, як відрізняються ціни в торгових мережах, у тих же Сільпо, АТБ або Новусі. Просто кожен має свою спеціалізацію. Власне виробництво якоїсь групи товарів чи ексклюзивні умови з виробниками. Тому десь м'ясо дешевше, а десь – риба, овочі чи молоко», – наголосив міністр.

Резніков додав, що той, хто передав один із контрактів та додатки для оприлюднення, як мінімум, скоїв службовий злочин. Його обов'язково притягнуть до відповідальності. Для цього підготовлено матеріали в СБУ.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: міністерство оборони, війна з Росією, їжа
В тему