21 Січня 2023
Новини

Ротавірусна інфекція в луцькому ліцеї: перші результати розслідування

Ротавірусна інфекція в луцькому ліцеї: перші результати розслідування

З’явилися перші результати розслідування масового отруєння в луцькому ліцеї №22.

З'ясувалося, що причиною поганого самопочуття дітей стала ротавірусна інфекція. Про це повідомили у Волинському лабораторному центрі контролю та профілактики хвороб. Медики зазначали, що епідрозслідування триває і вже з’явилися перші результати.

Минулого тижня учні навчального закладу почали масово скаржитись на погане самопочуття. У всіх єдиний симптом - нудота. Тоді учнів відправили на дистанційне навчання.

З’ясували, що причиною занедужання школярів стала ротавірусна інфекція. Це одна з форм гострої кишкової інфекції, збудником якої є ротавірус людини. Здебільшого захворювання виникає в холодну пору року, переважно з листопада до квітня.

Передавання відбувається контактно-побутовим шляхом — під час контакту з поверхнями чи предметами, що могли бути забруднені фекаліями, як-то іграшки, меблі, одяг, підлога, або під час вживання в їжу інфікованих продуктів харчування.

Медики повідомили, що наразі відомо про 16 хворих, це учні Луцького ліцею № 22. Хворі скаржилися на загальну слабість,  порушення травлення (нудота, блювота, рідше - діарея, незначне підвищення температури тіла). Захворювання протікають в середній та легкій формі важкості. Лише одна дитина госпіталізована, всі решта лікуються амбулаторно під наглядом лікаря. 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: луцьк, Волинь, діти, школярі
В тему