14 Січня 2023
Новини

У чому небезпека балістичних ракет та чому їх важко збивати

У чому небезпека  балістичних ракет та чому їх важко збивати

Балістичні ракети є однією з найскладніших цілей для протиповітряної та протиракетної оборони. Вони летять по балістичній траєкторії, тобто перебувають у некерованому русі.

Можливо, саме балістичними ракетами російські війська завдали ударів по Києву та Київській області вранці 14 січня. Про це заявили в Повітряних силах ЗС України.

Чому балістичні ракети складно збивати

ППО націлене на аеродинамічні об'єкти (вони летять майже горизонтально). Балістичні снаряди тільки на останньому етапі входять в атмосферу практично вертикально й на дуже великій швидкості, порівняно з крилатими ракетами або літаками. Тобто балістика намагається уникнути зони видимості ППО.

Часу, щоб виявити та збити таку ціль, дуже мало. Крім того, балістична ракета досить велика й міцна і навіть у разі її ураження протиракетою може завдати значної шкоди уламками.

Також небезпека застосування балістичних ракет у тому, що вони можуть долати досить великі відстані.

Для боротьби з цими повітряними цілями створено спеціалізовані комплекси саме протиракетної оборони – ПРО.

Види балістичних ракет

Згідно з американською класифікацією, виділяють міжконтинентальні ракети, ракети середньої та малої дальності. За російською класифікацією є п'ять видів балістичних ракет: стратегічний, оперативно-стратегічний, робочий, оперативно-тактичний, тактичний.

На озброєнні ЗС РФ є кілька типів балістичних ракет. "Іскандер" – оперативно-тактичний РК, який може запускати як крилаті, так і балістичні ракети зі стелс-технологіями та хибними мішенями. Вага такого балістичного снаряда 3,8 тонни, бойова частина – 480 кг. Висота траєкторії становить 50 км, максимум як і мінімальна дальність її польоту. Ця зброя вже застосовувалася агресором у війні проти України.

"Сармат" – це стратегічний РК. Його ракети, як заявляють у Росії, можуть подолати 16 тис. км із корисним навантаженням до 5 тонн. Вони заввишки з 10-поверховий будинок.

"Тополь-М" – стаціонарний РК, який може нести близько десяти міжконтинентальних балістичних ракет типу 15Ж65 і запускати помилкові цілі, щоб обійти ПРО.

"PC-24 Ярс" – ракетний комплекс шахтного базування, який може запускати міжконтинентальні снаряди з роздільною головною частиною з блоками індивідуального наведення. Конкретні тактико-технічні характеристики в РФ не розкривають.

"Булава-30" – міжконтинентальна триступінчаста твердопаливна ракета морського базування, що розміщується в основному на підводних човнах. Радіус дії – 8 тис. км.

Крім того, Росія нібито вела переговори з Іраном, щоб отримати ракети Fateh-110 та Zolfaghar. Це балістичні ракети малого радіусу дії "земля-земля". Fateh-110 працює на дальності до 300 км, Zolfaghar – до 700. Обидві з бойовою частиною більше ніж півтонни і швидкістю в польоті понад 4 тис. км на годину. Офіційні особи чи розвідки західних країн поки що не підтверджували, що окупанти отримали цю зброю.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: росія, зброя, війна з Росією
В тему