10 Січня 2023
Новини

У Туреччині зустрінуться омбудсмени України та рф

У Туреччині зустрінуться омбудсмени України та рф

В Анкарі у розширеному форматі відбудеться зустріч українського омбудсмена Дмитра Лубінця з російською уповноваженою Людмилою Москальковою щодо звільнення полонених.

Вона буде за участю турецької сторони, - пише Укрінформ з посиланням на заяви уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця та головного омбудсмена Туреччини Шерефа Малкоча на пресконференції в Анкарі 10 січня.

"Зустріч запланована. Сьогодні турецький омбудсмен виступив з ініціативою про проведення цієї зустрічі в розширеному форматі. Не хочу розкривати зараз її деталі, через декілька днів ви самі все побачите. Найголовніше для нас і для Туреччини – ми не хочемо проводити зустрічі заради зустрічі, ми хочемо досягти конкретних результатів", - каже Лубінець.

Він зазначав, що разом з турецьким колегою вони знайшли спосіб, як зробити так, щоб суспільство не лише в Україні, а й в усьому світі бачило, що там, де є бажання вирішувати проблеми, вони вирішуються.

Малкоч зазначив, що провів зустріч з українським уповноваженим і має намір ще поговорити з російською омбудсменкою.

А після цього, за його словами, буде зустріч у тристоронньому форматі, на якій планують обговорити питання, що стосуються прав людини, прав дітей, а також визначити "дорожню карту" щодо обміну поранених військових.

Турецький омбудсмен також зазначив, що після успішного відкриття та функціонування "зернового коридору" є намір створити "коридор зустрічі" родичів, дітей, жінок та поранених. Це питання також обговорюватимуть на тристоронній зустрічі в Анкарі. Малкоч висловив сподівання, що ромова буде результативною. 

Нагадаємо,  2 січня Лубінець повідомив, що планує зустріч із Москальковою щодо звільнення полонених, зокрема цивільних. 7 січня Лубінець додав, що планує зустрітися з російською омбудсменом Тетяною Москальковою в Туреччині за декілька днів.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: війна з Росією, туреччина
В тему