4 Грудня 2022
Новини

«Затримали і відпустили»: подробиці про затримання у Британії російського мільярдера Фрідмана

«Затримали і відпустили»: подробиці про затримання у Британії російського мільярдера Фрідмана

У Великій Британії за підозрою у відмиванні грошей заарештований відомий російський бізнесмен.

За даними ЗМІ, фігурантом є підсанкціонний мільярдер Михайло Фрідман. Згодом стало відомо, що його вже відпустили  під грошову заставу.

Про затримання повідомило Національне агентство боротьби зі злочинністю Великобританії (NCA) у Twitter.

"NCA провело масштабну операцію з арешту багатого російського бізнесмена за підозрою у відмиванні грошей, змові з метою обману міністерства внутрішніх справ та змові з метою надання неправдивих показань", – йдеться в повідомленні.

58-річний бізнесмен був затриманий 1 грудня у своїй резиденції в Лондоні. Разом з ним були затримані ще двоє осіб. 35-річний чоловік, який працював у будинку мільярдера, був затриманий неподалік за підозрою у відмиванні грошей та перешкоджанні офіцеру NCA. Він виходив з будинку з сумкою, у якій знайшли тисячі фунтів стерлінгів готівкою.

Ще один затриманий, 39-річний чоловік, колишній хлопець нинішньої подруги російського бізнесмена, був заарештований у своєму будинку в Пімліко, Лондон, за відмивання грошей та змову з метою шахрайства.

Під час затримання в будинку підприємця було задіяно понад 50 офіцерів, зазначає NCA. За результатами масштабних обшуків було вилучено низку цифрових пристроїв та велику кількість готівки.

"Всі троє осіб були допитані NCA та звільнені під заставу", – повідомляє агентство.

Ця операція є останньою в серії втручань NCA, спрямованих на припинення діяльності корумпованих представників міжнародного бізнесу та їхніх пособників.

"На сьогоднішній день NCA забезпечило майже 100 дій, які усувають або зменшують кримінальну загрозу проти еліт, пов’язаних із президентом РФ Володимиром Путіним, та їхніх поплічників", – заявили в агентстві.

Хто такий Михайло Фрідман

Фрідман народився у Львові 21 квітня 1964 року. Є співвласником та головою наглядової ради консорціуму "Альфа-Груп". До 1 березня 2022 року був членом ради директорів "Альфа-банку".

До березня 2022 року вважався одним із найбагатших підприємців РФ та Британії. 2019 року газета The Times назвала Фрідмана найбагатшим жителем Лондона зі статком у 15 млрд. доларів. 2021 року він посів 11-те місце в списку найбагатших підприємців Росії від Forbes.

Має громадянства РФ та Ізраїлю. З 2015 року є резидентом Великобританії, де 2016 року за 65 млн фунтів придбав вікторіанський замок Athlone House.

У лютому – квітні 2022 року опинився під санкціями Заходу. Підстави для санкцій проти нього він назвав наклепом і пообіцяв їх оскаржити "усі доступними їм засобами".

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ, росія, російські спецслужби, гроші, великобританія
В тему