3 Грудня 2022
Новини

Конвертний тероризм та екскременти: як росія погрожує українським посольствам

Конвертний тероризм та екскременти: як росія погрожує українським посольствам

У Міністерстві закордонних справ повідомили, що 17 українських посольств за кордоном отримали листи із погрозами та залякуваннями.

Про це очільник МЗС України Дмитро Кулеба сказав в інтерв'ю CNN.

На думку дипломата, головна ціль терору - залякати українських дипломатів, аби вони не допомагали власній країні.

На запитання журналіста, хто може стояти за терором, Кулеба припустив, що, найімовірніше, Росія або її прихильники.

 "Я відчуваю спокусу одразу назвати Росію, тому що насамперед потрібно відповісти на запитання, кому це вигідно?. Можливо, цей терор - відповідь Росії на дипломатичний жах, який ми створили для Росії на міжнародній арені, і таким чином вони намагаються дати відсіч, програючи реальні дипломатичні битви одну за одною", - сказав він.

Конвертний терор проти українських дипломатів

30 листопада на території українського посольства в Мадриді пролунав вибух. Внаслідок інциденту госпіталізували чоловіка. На місце події прибула іспанська поліція та вибухотехніки, територію дипломатичного відомства оточили. Пізніше посол України в Іспанії Сергій Погорельцев розповів, що пакунок із вибухівкою адресували особисто йому, проте секретарка запідозрила небезпеку та викликала охоронця, щоб той перевірив вміст посилки.

Після теракту в Іспанії до посольств в Угорщині, Нідерландах, Польщі, Хорватії, Італії, генеральних консульств в Неаполі та Кракові, консульства в Брно надійшли закривавлені пакунки, у яких були очі тварин.

Українському послу в Ватикані нагидили під двері

У Римі до помешкання посла України при Святому Престолі Андрія Юраша пробралися невідомі, які обмастили вхідні двері, сходи та стіни липкою речовиною, схожою на екскременти.

Як повідомив український посол повідомив у своєму Facebook.

"Це був брутальний акт варварства, здійснений у тому ж ряду актів залякування, які сталися з майже 10 іншими українськими дипломатичними представництвами в європейських містах", - написав він у соцмережі.

Як стало відомо ТСН.ua з власних джерел, невідомі проникнули на закрите подвір‘я та пробралися у під’їзд будинку, де немає консьєржа, до дверей квартири посла, де він проживає разом з сім‘єю. Поліція і спеціальні служби працювали весь вечір до глибокої ночі. Також на місце інциденту прибула група експертів, які зібрали всі зразки рідин, відбитки пальців тощо.

У коментарі агенції ANSA Андрій Юраш зауважив, що наразі невідомо, хто фізично вчинив цей акт вандалізму, але "можна уявити, хто його замовив".

Відповідаючи на уточнююче запитання, чи може бути до інциденту причетний Кремль, Юраш заявив: "Я думаю, що так, прямо чи опосередковано".

 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, війна з Росією
В тему