27 Листопада 2022
Новини

Де можна зняти готівку в Україні: як працюватимуть банкомати

Де можна зняти готівку в Україні: як працюватимуть банкомати

В Україні через масштабні відключення електроенергії збільшили суму, яку можна зняти готівкою в банкоматі.

У великих банках за раз можна зняти 20-50 тис. грн. Також зняти готівку зі своєї картки можна на касі супермаркету.

Відповідно до роз'яснення НБУ, на касі супермаркету можна зняти до 6 тис. грн. Від 500 до 6 тис. грн видають на касах АТБ-маркет, Сільпо, Фора, FOZZY, VARUS, NOVUS, ROSHEN, Лоток, "Thrash!", "Точка", Сім23, EVA.

При цьому великі банки, насамперед ПриватБанк, Ощадбанк, днями ухвалили рішення про збільшення ліміту зняття готівки у банкоматах. Про це член ради НБУ Василь Фурман розповів в інтерв'ю 24 каналу. ПриватБанк – 20 тис. грн, Ощадбанк – 50 тис. грн. Крім того, скасували будь-які комісії для платіжних карток інших банків на випадок, якщо люди зніматимуть гроші з карток інших банків у їхніх банкоматах.

Українцям варто мати хоча б мінімальну кількість готівки, якої вистачить на забезпечення базових потреб протягом умовного тижня, щоб бути застрахованими у будь-якій ситуації. При цьому створювати штучну паніку та вистоювати величезні черги у банкомати не потрібно.

Фурман пояснив, що до повномасштабної війни безготівкові розрахунки розвивалися набагато швидшими темпами, ніж готівка, оскільки безготівка була і зручною, і вигідною, і безпечною. Але за нинішніх умов, коли ворог здійснює енергетичний терор мирного населення нашої держави, природно, треба перестрахування.

Системні банки вже визначили перелік 760 чергових відділень у Києві та 275 – у населених пунктах 22 областей.

Імовірно, після оголошення блекауту в Україні може виникнути ажіотаж зі зняттям готівки, проте він швидко спаде. Крім того, в супермаркетах, де працюватимуть генератори, також можна буде зняти готівку з картки та заплатити за покупки карткою.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, гроші, приватбанк, ощадбанк, банки
В тему