3 Жовтня 2022
Новини

Прориви на «Північних потоках»: зупинили витік газу

Прориви на «Північних потоках»: зупинили витік газу
Припинився витік газу на пошкоджених нитках газогонів «Північний потік-1» та «Північний потік-2», бо там стабілізувався тиск.

Про це повідомило Данське енергетичне агентство, - пише hromadske.

Зниження тиску у газогонах є передумовою початку розслідування причин витоків, зазначав міністр оборони Данії Мортен Бодсков, передає «Інтерфакс-Україна». За його словами, це необхідно, щоб у зоні інциденту стало безпечно.

У «Газпромі» 30 вересня казали, що з газопроводів уже вийшли 800 мільйонів кубометрів газу. Для прикладу: стільки ж компанія за три місяці постачала Данії.

Нагадаємо, представники Данії та Швеції 27 вересня повідомили про виявлення двох витоків на газопроводі «Північний потік-1» у Балтійському морі лише за кілька годин після подібної аварії на газопроводі «Північний потік-2». А через два дні стало відомо ще й про четвертий витік. Обидва російські газопроводи є важливими для транзиту газу з рф.

У «Північного потоку-1» постраждали обидві нитки: одна — у морській економічній зоні Данії, а друга — у Швеції. Повідомляється, що два витоки були дуже близько один до одного. Водночас у «Північному потоці-2» падіння тиску зафіксували на одній нитці.

Вимірювальні станції у Швеції та Данії зареєстрували сильні підводні вибухи в тому самому районі, де стався витік газу з газопроводів.

У Німеччині та ЄС підозрюють, що причиною витоку є диверсія. У Євросоюзі попередили, що будь-яке навмисне порушення європейської енергетичної інфраструктури є абсолютно неприйнятним, тому на це потрібно рішуче відповісти.

Варто зауважити, що обидва газопроводи транспортують газ із росії до Європи. На момент витоку обидва «Північні потоки» не постачали газ, однак були заповнені ним.

На початку вересня росія повністю припинила постачання «Північним потоком-1», посилаючись на витік масла. Однак у Європі вважають, що таке рішення є спробою тиску на західні країни.

росія постійно обіцяє відновити постачання газу. Проте нещодавня розгерметизація ставить під сумнів швидке відновлення постачань.

У кремлі знімають із себе відповідальність за проблеми з газом у Європі. Там кажуть, що західні санкції є єдиною перешкодою для постачання газу «Північним потоком».

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: газ, Світ, екологія
В тему

Останні матеріали