29 Вересня 2022
Новини

До кліматичної катастрофи можуть призвести витоки газу з «Північного потоку»

До кліматичної катастрофи можуть призвести витоки газу з «Північного потоку»

У Балтійському морі внаслідок розриву на газопроводі «Північний потік» виникла 700-метрова калюжа вируючої води, яка може спричинити кліматичну катастрофу.

Про це повідомляє видання Bloomberg.

Це найпомітніший з трьох великих витоків газу з трубопроводів, що з'єднують росію та Європу. За оцінками Німеччини, внаслідок викидів в атмосферу потрапило близько 300 тисяч метричних тонн метану – одного із найпотужніших парникових газів. Ця кількість газу матиме приблизно такий самий вплив на клімат протягом 20-річного періоду, як і щорічні викиди приблизно 5,48 мільйонів автомобілів у США.

Хоча «Північний потік-1» зупинили, а «Північний потік-2» навіть не запускався, всі вони містили природний газ під тиском, переважну частину якого становить метан. Федеральне агентство з охорони довкілля Німеччини заявило, що його розрахунок кількості метану, що викидається, заснований на передбачуваному стані заповнення та інформації про обсяг з двох трубопроводів.

«На трубопроводах немає механізмів стримування, тому весь вміст труб, ймовірно, витікає», – йдеться у заяві FEA.

Видання нагадує, що метан дає у 84 рази більшу зігрівальну здатність, ніж вуглекислий газ протягом перших 20 років перебування в атмосфері, але після цього швидко розкладається.

Ендрю Бакстер, директор із енергетичної стратегії Фонду захисту довкілля, підрахував, що внаслідок пошкодження газопроводу було викинуто близько 115 тисяч метричних тонн метану.

Найбільший відомий викид метану в США стався в 2015 році на газосховищі в каньйоні Алісо (Лос-Анджелес), де за кілька місяців було викинуто близько 97 100 тонн метану.

Інші вчені заявляють, що хоча витоки з «Північного потоку» стали катастрофою для клімату, вони, як і раніше, меркнуть порівняно з щоденними викидами газової інфраструктури в усьому світі.

«Найпрямішим впливом цих витоків газу на клімат є додаткова порція потужного парникового газу метану. Тим не менш, це крихітна бульбашка в океані в порівнянні з величезною кількістю так званого «летючого метану», який викидається щодня по всьому світу через такі речі, як фрекінг, видобуток вугілля та видобуток нафти», – сказав виконавчий директор Единбурзького інституту зміни клімату Дейв Рей.

У Міністерстві довкілля Німеччини зазначили, що хоча витікання метану шкідливі для клімату, вони не становлять серйозної загрози для морського середовища.

Нагадаємо, 26 вересня на російських газопроводах «Північний потік-1» та «Північний потік-2», які проходять дном Балтійського моря біля Швеції та Данії, різко впав тиск. Фахівці зафіксували відразу три витоки газу в різних місцях.

У Євросоюзі вважають, що пошкодження трубопроводів є наслідком навмисної дії.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: газ, Світ, екологія
В тему

Останні матеріали