27 Вересня 2022
Новини

Зонд NASA врізався в астероїд: що відомо

Зонд NASA врізався в астероїд: що відомо

Зонд американського космічного агентства NASA ввечері 26 вересня навмисно врізався в астероїд Діморф.

Метою унікальної місії була спроба змінити траєкторію небесного тіла та відпрацювати механізм планетарного захисту. Про це повідомляє CNN.

Місія Dart стартувала десять місяців тому. Астероїд Діморф не мав ризику зіткнення з Землею – метою місії було визначити, чи зможе людство змінювати траєкторію небесних тіл, які можуть становити загрозу для Землі в майбутньому.

«Ми вступаємо в нову еру людства, еру, в якій у нас потенційно є можливість захистити себе від небезпечного зіткнення з астероїдом. Яка дивовижна річ. Раніше ми ніколи не мали такої можливості», – заявила директор відділу планетарних досліджень NASA Лорі Глейз.

Метою зонда є вплив на рух астероїда в космосі, але, за словами членів місії Dart, ученим потрібно близько двох місяців, щоб визначити, чи змінилася орбіта астероїда.

Діморф – невеликий астероїд-супутник, що обертається навколо навколоземного астероїда Дідім. За словами представників NASA, система астероїдів не становить загрози для Землі, що робить її ідеальною метою для перевірки кінетичного удару.

570-кілограмовий апарат врізався в астероїд Діморф діаметром близько 160 м на швидкості понад 20 тисяч кілометрів на годину.

Нагадаємо, 13 січня з бази Космічних сил США стартувала ракета з українським супутником Січ-2-30. Зараз, за словами голови Державного космічного агентства, супутник регулярно виходить на зв'язок, але функціонує в обмеженому режимі, що не дозволяє використовувати всі його потужності.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: війна з Росією, космос
В тему

Останні матеріали