7 Вересня 2022
Новини

Напад білорусів на Україну: Данілов оцінив ризики

Напад білорусів на Україну: Данілов оцінив ризики

За даними розвідки наступу з боку білорусі наразі не буде.

Проте росія вербує громадян білорусі для участі у війні проти України. Але тих білорусів, яких окупантам вдається переконати, не так багато. Їх росяни відправляють через свою територію.

Про це заявив секретар РНБО Олексій Данілов в інтерв’ю LB.ua.

За його словами, білорусь є окупованою територією. І через небезпеку українська сторона стежить за розвитком подій, зокрема, і щодо вербування білорусів.

«Чи будуть вони наступати, чи будуть звідти робити якісь речі... Я можу сказати, що ми контролюємо цю ситуацію, ми отримуємо кожного дня дані розвідки стосовно тих справ, які там відбуваються. Ми розуміємо, що відбувається безпосередньо в суспільстві, у тих громадян, які мають паспорт білорусі. На сьогоднішній день російська федерація вербує, це правда, громадян Білорусі для участі у військовій агресії проти нашої країни. Але тих, кого вони вербують, відправляють через свою територію, тому що їх не так багато. Як будуть розгортатися події – спостерігатимемо», – сказав Данілов.

Також він наголосив, що всі члени РНБО щоранку отримують звіти за минулу добу, і там є дані щодо білорусі. Українська сторона, за його словами, вживає певних заходів.

«У нас була перевірка областей за дорученням Президента України, які є прикордонними до білорусі, наскільки ми готові будемо зустрічати (білоруські війська, – ред.), якщо буде відкритий наступ з боку білорусі. Поки що наша розвідка вважає, що цього не буде. Але покаже життя – будемо з вами дивитися», – додав секретар РНБО.


Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: війна з Росією, білорусь
В тему

Останні матеріали