30 Серпня 2022
Новини

В Україні для бізнесу можуть зрости тарифи на електроенергію

В Україні для бізнесу можуть зрости тарифи на електроенергію

На ринку України з 1 вересня планують підвищити прайскепи на добу наперед, що може призвести до зростання цін на електроенергію для бізнесу.

Про це йдеться у статті ЕП.

Відповідне питання обговорювалося на зустрічі "комітету з електроенергетики" 8 серпня, на якому були присутні майже усі керівники профільних відомств та компаній. Головував на цій зустрічі заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма.

На нараді затвердили план дій, який сторони повинні були реалізувати до 11-12 серпня. Зокрема, надати обґрунтування та розрахунки необхідності встановити єдині верхні прайскепи на ринку на добу наперед на рівні 5000 грн за МВт-год, а також підготувати комунікаційний план щодо цього рішення.

Наразі верхні прайскепи становлять 4000 грн за МВт-г для денної зони та 2000 грн за МВт-год – для нічної. Це означає, що в нічний час тариф зросте понад як удвічі, а в денний – на 25%.

Наголосимо, що на тарифи для населення це не вплине – на їхню зміну накладено мораторій, тобто тарифи зафіксовано до кінця війни і протягом пів року після нього. 

Нацкомісія з енергетики повинна була підготувати проєкт такого рішення до 12 серпня, а вступити в дію воно мало з 1 вересня. Утім, чи вдасться реалізувати зазначені плани в згаданий термін – поки невідомо. Однак, за даними ЕП, це питання наразі розробляється.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: війна з Росією, електроенергія, Бізнес
В тему