16 Серпня 2022
Новини

«Байрактар» для України: в Латвії почали збирати гроші

«Байрактар» для України: в Латвії почали збирати гроші
На придбання безпілотника «Байрактар» для потреб Збройних сил України слідом за низкою інших країн розпочали збір коштів у Латвії.

Про таке пише латвійське Delfi.

Одним із ініціаторів збору коштів був музикант Ральфс Ейландс. Він розмістив в інтернеті відео, на якому наголосив, що кожен житель Латвії має можливість довести свою підтримку України, а також руками українців «передати привіт російським окупантам».

Ініціативу розпочали у вівторок, 16 серпня. Загалом на «Байрактар» необхідно 5 мільйонів євро. Станом на 12:00 латвійці вже зібрали понад 100 тисяч євро.

Нагадаємо, наприкінці травня у Литві лише за три з половиною дні зібрали п'ять мільйонів євро для купівлі ударного безпілотника «Байрактар» для Збройних сил України. Посол України в Литві заявив, що це перший випадок в історії, коли люди збирали гроші на купівлю «Байрактара».

Після того, як турецька компанія-виробник «Байрактарів» Baykar дізналася про збір коштів литовців, вона заявила, що безплатно подарує Литві один свій безпілотник для України. Він уже прибув в Україну.

А зібрані кошти литовці вирішили витратити на бомби та ракети для цього безпілотника, антидронові рушниці, три безпілотники для розвідки, а також медичну допомогу для госпіталю в Черкасах, де лікуються українські військові.

Згодом українці за три дні зібрали 600 мільйонів гривень, щоб купити чотири «Байрактари» для Збройних сил (хоча спочатку планували зібрати лише на три безпілотники за тиждень). У Благодійному фонді Сергія Притули цю фандрейзингову кампанію назвали «найбільшою для України».

Зі свого боку компанія-виробник безпілотників заявила, що передасть три штуки безкоштовно. А перед цим посол України в Туреччині Василь Боднар зазначав, що Туреччина «в захваті» від бажання українців власними силами закупити ударні безпілотники.

Назбирали на «Байрактар» і в Польщі. Проте турецька компанія знову вирішила його подарувати. У Канаді також організували збір коштів на ударний безпілотник. Волонтери хочуть передати придбаний безпілотник до Дня Незалежності — 24 серпня.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: війна з Росією
В тему