11 Серпня 2022
Новини

На Волині знайшли гнізда чорного лелеки

На Волині знайшли гнізда чорного лелеки

Охоронні зони навколо 8 гнізд чорного лелеки встановили в лісових масивах на території Шацького національного природного парку.

Про це повідомляють на сторінці у фейсбуці Шацького національного природного парку.

За результатами моніторингу гніздування чорного лелеки на території Шацького національного природного парку у 2022 році, представники Державного природничого музею м.Львова, члени Західно-українського орнітологічного товариства та працівники парку зафіксували 6 пташенят у двох гніздах.

Але завдяки сумлінній і відданій праці працівників лісової охорони національного парку у лісовому масиві Мельниківського лісництва виявили ще 1 гніздо чорного лелеки в якому вдалося закільцювали 4 пташенят.

Тому для охорони і збереження даного виду Шацьким національним природним парком був виданий наказ, який встановлює охоронну зону навколо гнізда у радіусі до 1-го км, з обмеженнями щодо здійснення господарських заходів. Адже збереження та відтворення природного середовища є щоденним завданням та роботою Шацького національного природного парку.

"Закликаємо усіх не турбувавати і не шукати заради цікавості гнізда чорного лелеки, адже це може стати причиною скорочення чисельності популяцій цих величних птахів!", - наголошують у заповіднику.

Довідка

Чорний лелека (Ciconia nigra L.) – птах родини лелекоподібних. За розмірами дещо менший від білого. Довжина тіла становить 95-100 см, розмах крил – 185-205 см, вага – близько 3 кг. Оперення у дорослого птаха переважно чорне з зеленим і пурпуровим металічним полиском. Птахи тримаються поодиноко або невеликими зграями. Гніздовий, перелітний птах. Оселяється переважно біля лісових озер чи лісових боліт.

Чорний лелека належить до видів, який охороняються актами на законодавчому рівні. Цей вид занесений у Додаток ІІ та Резолюції 6 (1998) Конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі (Бернська конвенція), Додаток ІІ Конвенції про збереження мігруючих видів диких тварин (Боннська конвенція), додаток ІІ Угоди про збереження афро-євразійських мігруючих водно-болотних птахів (AEWA), у Додаток ІІ Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES). В Україні вид занесений до Червоної книги України (2009) зі статусом «рідкісний».

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Волинь, шацьк, червона книга
В тему

Останні матеріали