27 Липня 2022
Новини

Скільки українців втратили роботу або частково зарплату

Скільки українців втратили роботу або частково зарплату

В Україні до 39% у липні зросла кількість тих, хто втратив роботу - найчастіше це жителі сходу, жінки, найбідніші, переселенці, ті, хто працює у приватному секторі або має власну справу.

Про це свідчить опитування, проведене соціологічною групою «Рейтинг» 23-24 липня.

Сьогодні серед тих, хто мав роботу до війни, працюють 59%: повноцінно – 34%, віддалено чи частково – 19%, знайшли нову роботу – 6%. При цьому опитування показало, що половина працюючих зазнали зниження зарплати від 10% і більше. У 43% зарплата не змінилася, у 9% – зросла. Зниження доходів більше відчули ті, хто працює віддалено чи частково, а також підприємці. Більшість держслужбовців зберегли зарплату.

57% готові працювати і за умови зниження зарплати, 40% у такому разі мають намір шукати нову роботу. 83% опитаних упевнені, що у наступні півроку вони збережуть своє робоче місце, не впевнені у цьому – 11%.

При цьому майже 40% українців переконані, що змогли б швидко знайти роботу у разі її втрати. У 57% такої впевненості немає – найчастіше це люди старшого віку, жінки, працівники державного сектору.

Серед тих, хто зараз у пошуку роботи, більшість готова змінювати сферу діяльності. Домінуючим критерієм у виборі роботи залишається зарплата (70%).

Соціологи також зазначають, що майже вдвічі зросла кількість українців, які хочуть розпочати власний бізнес: сьогодні 45% хотіли б зайнятися підприємництвом, 9% уже мають власну справу, 46% не мають такого бажання.

Нагадаємо, за даними НБУ станом на початок червня, більшість українських підприємств не можуть виплачувати своїм співробітникам зарплату на довоєнному рівні.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: війна з Росією, робота, економіка
В тему