20 Липня 2022
Новини

Перш, ніж просити, вивчіть та розберіться, – як громадському сектору фандрайзити на добрі справи?

Перш, ніж просити, вивчіть та розберіться, – як громадському сектору фандрайзити на добрі справи?

У четвер, 13 липня, Волинський Інститут Права організував черговий тренінг для громадських активістів та працівників місцевих рад волинських територіальних громад.

Цього разу розмовляли про одне із найважливіших питань існування ГО – ресурси.

Спікером вебінару був Олег Гришин – сертифікований тренер з фандрайзингу Європейської Фандрайзингової Асоціації (EFA, 2007), член правління БО «Інститут Професійного Фандрайзингу». Участь у заході взяло 30 волинян.

Олег Гришин зробив акцент не на алгоритмах пошуку донорів, а на основі розуміння самих процесів фандрейзінгу.

Спершу учасники визначили, якими ж бувають ресурси. Це можуть бути не лише гроші, а й послуги, інформація, людські ресурси, техніка тощо.

Після розуміння різновиду ресурсів, можна перейти до першого етапу фандрейзінгу – знайти донорів і визначити, як залучити їх до свого проекту.

У типовому громадському середовищі слово «донор» стереотипно розуміється як якийсь фонд. Проте у ході роботи учасники вебінару виявили, що фондувати можуть малі і великі підприємства, фізичні особи, бюджетні установи, інші громадські організації тощо.

Тренер також наголошував на тому що, щоб порозумітися із донором, необхідно зрозуміти, чому донори дають кошти.

Ці всі завдання необхідно виконувати перед тим, як вступати у етап прохання ресурсів.

«Перш, ніж просити, вивчіть, дослідіть, розберіться», – говорить Олег Гришин.

Важливим наступним етапом фандрейзингу є «вирощування і культивування»

Суть цього етапу – формування теплих контактів. Формування хороших відносин. Усвідомлення того, що ресурс – це люди і відносини із ними. На простих прикладах тренер пояснив, як встановлені хороші ділові зв’язки можуть теж конвертуватися у ресурс. Ба більше, він наголошує, що процес фандрейзингу повинен бути як спосіб ведення бізнесу, в основі якого довіра і любов.

Якщо донор дає нам щось на хорошу справу, то що йому даємо ми? Таке запитання постало у ході розмови на вебінарі. Тут Олег Гришин пояснює учасникам, що важливо розуміти, що «ми даємо можливість донору долучитися до якоїсь хорошої справи».

Найголовніший етап – формування запиту потреби і його оголошення донору. Тут найважливіше розуміти, що дійсно потрібно прохачу. Інколи, самі донори можуть підказати, що необхідно тій чи іншій громадській організації. Тут важливо розуміти: чим чіткіше сформульована потреба, тим більше шансів, що вона буде задоволена.

І останній етап фандрейзингу – звіт, подяка і, за можливості, повернення до етапу 2.

Тут важлива чіткість та точність інформації у звіті. А також подача звіту, не тільки для донора, а й для своєї цільової аудиторії. Також окремою частиною звіту є фіксація для отримувача допомоги, чи досягнуті цілі, які були поставлені на початку реалізації проекту.

Вебінар організовував Волинський Інститут Права в рамках проєкту «Соціальна інтеграція ВПО через розвиток громад у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у Волинській області», що став можливий завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Волинь
В тему