19 Липня 2022
Новини

108 дітей-сиріт вивезли з Донбасу в рф і передали «прийомним батькам»

108 дітей-сиріт вивезли з Донбасу в рф і передали «прийомним батькам»
Фото - Марія Львова-Бєлова/

З Донецької області на територію росії вивезли 108 українських дітей, які позбавлені батьківського піклування.

Дітей віком від 5 до 16 років, які до цього набули громадянства рф, "влаштували" у прийомні сім’ї. Про це повідомила дитячий омбудсмен рф при адміністрації путіна Марія Львова-Бєлова, - пише УП.

Зокрема, 14 липня 32 дітей передали у сім’ї в Москві, Московській, Воронезькій, Калузькій та Тульській областях, а також у Ямало-Ненецькому автономному окрузі. 13 дітей за участю Львової-Бєлової вивезли в росію з Донецька, Шахтарська і Макіївки. Ще 19 дітей раніше депортували в рф – росіяни називають це евакуацією.

Дітей спочатку привезли в Москву для зустрічі з "прийомними батьками", перш ніж розвезти їх по 6 областях.

"Усього до кінця тижня батьки з'являться у 108 дітей-сиріт Донбасу, які набули російського громадянства", – написала Львова-Бєлова у російській соцмережі "ВКонтакті".

На це відповіла Єлєна Зайцева – начальниця Управління опіки щодо неповнолітніх Департаменту праці та соціального захисту населення Москви.

"Тепер вони наші", – написала Зайцева.

Раніше українським дітям-сиротам почали давати російське громадянство за "спрощеною процедурою" після указу президента країни-агресора. Документ, що підписав путін, дає низці людей можливість просити російського громадянства для українських дітей-сиріт з тимчасово окупованих територій.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: війна з Росією, діти
В тему