5 Липня 2022
Новини

Затвердили принципи відновлення України: що відомо

Затвердили принципи відновлення України: що відомо

Підсумкову декларацію ухвалили учасники конференції з питань відновлення України у Лугано.

Хоча документ не має обов'язкової сили, учасники засудили російську агресію, підтвердили підтримку України та пообіцяли підтримувати її на шляху відновлення.Документ опубліковано на сайті Кабміну.

У декларації також зафіксовано головні засади процесу поновлення України («Принципи Лугано»):

  • Партнерство. Процес відновлення очолюватиметься та здійснюватиметься під керівництвом України та проводитиметься разом з її міжнародними партнерами.

  • Спрямованість на реформи. Процес відновлення має сприяти прискоренню, поглибленню, розширенню та досягненню зусиль України щодо впровадження реформ.

  • Прозорість, підзвітність та верховенство права. Процес оновлення має бути прозорим та підзвітним українському народу. Усі види фінансування відновлення мають бути справедливими та прозорими.

  • Демократична участь. Процес відновлення має бути цілісним зусиллям всього суспільства, спрямованим на демократичну участь населення.

  • Залучення багатьох стейкхолдерів. Процес має сприяти співпраці між національними та міжнародними учасниками.

  • Гендерна рівність та інклюзія. Процес відновлення має бути інклюзивним і забезпечувати гендерну рівність та повагу до прав людини, включаючи її економічні, соціальні та культурні права.

  • Сталий розвиток.

Нагадаємо, на конференції у Лугано було представлено план відновлення України. Він передбачений на десять років, у плані 850 проєктів, на їх реалізацію потрібне фінансування приблизно 750 млрд доларів.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: війна з Росією, Україна
В тему