5 Липня 2022
Новини

В Україні 90% вітрових електростанцій знищила або окупувала росія

В Україні 90% вітрових електростанцій знищила або окупувала росія
В Україні 90% вітрових електростанцій зруйнувала, пошкодила або окупувала російська армія.

Про це під час міжнародної конференції з відновлення України у Лугано (Швейцарія) сказав міністр енергетики Герман Галущенко, передає «Укрінформ».

«Коли ми говоримо про виробництво електроенергії з вітру, то 90% (станцій — ред.) окуповано або зруйновано», — зазначив міністр.

Крім того, руйнації чи захоплення зазнали 30% сонячних станцій, понад 30% когенераційних установок, а також Запорізька атомна електростанція.

Галущенко закликав європейських партнерів допомогти українським містам, які зазнали значних руйнувань через дії росії, відновити енергетичний сектор із застосуванням «зелених» технологій. Він наголосив, що навіть зараз енергомікс України на 70% є безвуглецевим.

Нагадаємо, Україна на конференції у швейцарському місті Лугано 4-5 липня презентує план відновлення. У ньому представлять широкий перелік проєктів у галузі інфраструктури та безпеки, інвестицій у клімат і цифрову економіку, а також у диверсифікацію енергетичних ресурсів.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль на конференції повідомив, що план відновлення України вже оцінюють у 750 мільярдів доларів.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: війна з Росією, Україна, електроенергія
В тему