1 Липня 2022
Новини

росія втратила на острові Зміїний техніки на $915 млн

росія втратила на острові Зміїний техніки на $915 млн
На острові Зміїний та у навколишніх водах росія втратила техніки на понад 900 мільйонів доларів.

Такий висновок зробило видання Forbes Україна, яке підрахувало відомі втрати російської армії з повідомлень ЗСУ, експортних контрактів та «гіпотез».

Найбільшою втратою окупаційної армії став флагман Чорноморського флоту — ракетний крейсер «Москва» вартістю 750 мільйонів доларів, у який українські військові поцілили ракетами «Нептун» 13 квітня.

Крім того, було знищено щонайменше вісім зенітних комплексів типів «Тор», «Панцир» і «Стріла» загальною вартістю понад 100 мільйонів доларів та чотири плавзасоби різних класів загальною вартістю близько 50 мільйонів доларів.

Також однією з важливих цілей стало рятувальне буксирне судно «Василий Бех». За даними Forbes, воно було одним із найновіших — Астраханський судноремонтний завод спустив його на воду у 2016 році. А ще, за даними українських військових, на борту корабля був зенітно-ракетний комплекс «Тор».

Крім того, під час операції зі звільнення острова було знищено три зенітних ракетно-гарматних комплексів «Панцир С1».

Forbes Україна оцінило загальну вартість знищеної на Зміїному та в навколишніх водах техніки у 915 мільйонів доларів. Видання зауважує, що до уваги взяли лише відомі й підтверджені втрати, тож перелік може бути не вичерпним.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: війна з Росією, одеса
В тему