29 Червня 2022
Новини

Лідери НАТО одобрили нову стратегію військового альянсу: росію визначили як «найсерйознішу загрозу»

Лідери НАТО одобрили нову стратегію військового альянсу: росію визначили як «найсерйознішу загрозу»
У Мадриді лідери НАТО на саміті затвердили нову стратегічну концепцію, згідно з якою росія є прямою загрозою безпеці Альянсу.
В концепції викладено пріоритети, основні завдання та підходи Альянсу на наступне десятиліття. Про це повідомляє пресслужба Альянсу, - пише hromadske.

У документі росія визначається як «найсерйозніша і пряма загроза» безпеці союзників, а також миру та стабільності в євроатлантичному регіоні.

У концепції пояснюють, що росія прагне встановити сфери впливу і прямий контроль шляхом примусу, підривної діяльності, агресії та анексії. Вона використовує звичайні, кібер- та гібридні засоби проти НАТО і його партнерів.

«Збройне нарощування москви, в тому числі в Балтійському, Чорноморському та Середземноморському регіонах, а також військова інтеграція з Білоруссю, кинули виклик нашій безпеці та інтересам», — йдеться в документі.

Стратегічна концепція оновлюється приблизно кожні десять років і є другим за важливістю документом НАТО. Він підтверджує цінності Альянсу, дає колективну оцінку викликів безпеки та спрямовує політичну та військову діяльність Альянсу. Попередню версію було ухвалено на саміті НАТО в Лісабоні в 2010 році.

Нова концепція визначає обстановку безпеки, з якою стикається Альянс, підтверджує його цінності та пояснює ключову мету НАТО щодо забезпечення колективної оборони. В ній викладені три основні завдання НАТО: стримування та оборона; запобігання кризам та управління ними; та спільна безпека

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: нато, війна з Росією
В тему