24 Червня 2022
Новини

росія хоче втягнути лукашенка у війну: планує теракти

росія хоче втягнути лукашенка у війну: планує теракти

У Мозирі росія планує провокації щодо інфраструктурних об'єктів та цивільного населення, аби втягнути Білорусь у війну проти України.

Туди під виглядом цивільних вже прибули диверсійні групи, до складу яких входять співробітники ГРУ росії та найманці приватних військових компаній. Про це повідомляє розвідка Міністерства оборони України.

«Відомо, що в плани цих груп входить організація серії терактів на території Білорусі. Тобто, буде використаний сценарій аналогічний застосованому в росії під час розпалювання війни в Чечні. Тоді спецслужби рф організували вибухи в кількох будинках рязані, звинувативши в цьому міфічних «чеченських бойовиків». Відтак, російське ГРУ планує провести серію артилерійських та ракетних ударів по Мозирському НПЗ, об'єктах цивільної інфраструктури та житлових масивах. Під час обстрілів додатково відбудуться підриви житлових будинків, лікарні та школи», – повідомляють у розвідці.

Як пише ГУР, на думку кремля, це створить для олександра лукашенка casus belli, тобто формальний привід для розв'язання війни.

«Вважається, що в цьому випадку у самопроголошеного «президента» Білорусі не залишиться можливість уникнути участі у війні. Маючи цю інформацію, офіцери білоруської армії розпочали евакуацію своїх сімей із Мозиря», – додали у розвідці.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: війна з Росією, білорусь
В тему