23 Червня 2022
Новини

«Євробачення-2023» не відбудеться в Україні

«Євробачення-2023» не відбудеться в Україні
Рішення не проводити «Євробачення-2023» в Україні через війну підтвердила Європейська спілка радіомовлення і телебачення.

Про це йдеться у заяві Європейської спілки радіомовлення і телебачення (EBU). 

Організація каже, що «з жалем» ухвалила таке рішення та продовжить дискусії щодо пошуку країни-господарки наступного «Євробачення».

«EBU повністю розуміє розчарування, з яким зустріли оголошення про те, що пісенний конкурс "Євробачення 2023" не може бути проведений в Україні, країні-переможниці цього року», — йдеться у повідомленні.

Організація також відмовилася від проведення конкурсу за межами України поблизу українського кордону. Пояснюють це тим, що технічні характеристики пропонованих місць та відсутність необхідної навколишньої інфраструктури не відповідають вимогам «Євробачення».

У Спілці пояснюють, що ухвалювали своє рішення для гарантування безпеки всіх причетних до заходу. Організація нагадує, що зазвичай для роботи на «Євробаченні» акредитують щонайменше 10 тисяч людей, зокрема знімальну групу та журналістів. Крім того, на заході мають бути орієнтовно 30 тисяч відвідувачів зі всього світу. «Їхнє благополуччя — наша головна турбота», — стверджує EBU.

Організатори кажуть, що отримали оцінку безпеки від української сторони, яка підтвердила, що під час проведення «Євробачення» в Україні існувала б низка ризиків, зокрема ракетних ударів. Крім того, Спілка звернулася до сторонніх експертів з питань безпеки, які вказали, що контрзаходи, запропоновані для пом’якшення загроз, були недостатніми для міжнародного публічного заходу.

Окрім проблем безпеки, війна може змусити делегації та учасників узагалі відмовитися від приїзду в Україну, стверджує EBU. А ще організація звернула увагу на коментар генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга про те, що війна в Україні «може тривати роки».

Також у Спілці врахували, що протягом 2023 року в Україну не планують приїхати жодні великі міжнародні концертні тури. Відтак організатори вирішили скористатися правилом конкурсу, яке дозволяє перенести його в іншу країну у форс-мажорних ситуаціях, як-от війна.

Нагадаємо, 17 червня Європейська мовна спілка (EBU) повідомила, що «Євробачення-2023» не відбудеться в Україні через повномасштабну війну. Тоді там повідомили, що пісенний конкурс можуть провести у Великій Британії, яка цьогоріч посіла 2 місце на «Євробаченні».

Спілка тоді зазначала, що Україна не зможе гарантувати безпеку учасникам і глядачам та забезпечити технічні потреби, необхідні для організації конкурсу.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко повідомив, що Україна не згодна з рішенням провести «Євробачення-2023» в іншій країні та вимагає додаткових переговорів.

Він наголосив, що Україну «поставили перед фактом без обговорень можливостей інших варіантів». Відтак міністр наголосив, що Київ має всі підстави для проведення подальших переговорів та пошуку спільного рішення, яке буде задовольняти всі сторони.

Зокрема, Ткаченко нагадав, що Україна вчасно виконала всі умови щодо процесу погодження проведення конкурсу в Україні, зокрема надала відповіді та гарантії стосовно безпеки й можливі місця проведення конкурсу.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: війна з Росією, євробачення
В тему