17 Червня 2022
Новини

Біля Херсона росіяни можуть «атакувати під чужим прапором»: навіщо

Біля Херсона росіяни можуть «атакувати під чужим прапором»: навіщо
Поблизу Херсона так звані атаки під чужим прапором можуть проводити російські війська, щоб видавати власні удари за дії ЗСУ.
Таким чином росіяни намагаються зменшити підтримку місцевими контрнаступу ЗСУ. Про це заявили в американському Інституті вивчення війни (ISW).

Зазначається, що російські війська продовжували зміцнювати резервні позиції в Херсонській та Миколаївській областях, ймовірно, у відповідь на локальні контратаки українців. За даними Генштабу, російські інженерні підрозділи покращили оборонні позиції в районі Безводного та Іщенки. 

У Генштабі повідомляли, що російські війська демонтують бетонні зрошувальні споруди в Херсонській області, щоб приховати важку артилерію від українських ударів. Також росіяни обстрілювали українські позиції — ймовірно, у спробі завадити просуванню українців, кажуть в ISW.

Аналітики відзначили заяву речника Одеської ОВА Сергія Братчука про те, що українські сили мали певні успіхи на південній осі, але ISW не може самостійно перевірити цю інформацію.

«російські війська можуть влаштовувати атаки під фальшивим прапором навколо Херсона, щоб перешкодити цивільній підтримці українських контрнаступальних операцій», — припускають аналітики. 

Зокрема, в ISW наводять повідомлення ОК «Південь» про жертви серед мирного населення під час вибуху 15 червня на місцевому ринку в Чорнобаївці. За словами українських військових, росіяни прагнуть дестабілізувати громадську думку в Херсоні та звинувачують українські сили в ударах по цивільній інфраструктурі.

Крім того, повідомляється, що росіяни здійснили показові штурми населених пунктів на сході Запорізької області, щоб скувати українські підрозділи. В ISW відзначають повідомлення Генштабу про те, що українські війська 16 червня ліквідували російську диверсійно-розвідувальну групу, яка діяла на кордоні Запорізької та Донецької області.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: херсон, війна з Росією
В тему

Останні матеріали