24 Травня 2022
Новини

ЗСУ мають сили, щоб звільнити Херсон, - генерал-майор Марченко

ЗСУ мають сили, щоб звільнити Херсон, - генерал-майор Марченко

Звільнити від рашистів Херсон і селище Снігурівка Миколаївської області під силу українській армії.

Про це розповів генерал-майор Дмитро Марченко, який командував обороною Миколаєва на початку повномасштабної військової агресії рф, - пише Степова інформаційна агенція.

Генерал каже, що на цих ділянках було втраче
но тактичний час, що дозволило ворогові зайти туди й облаштуватися.

"Коли вони наступали з коліс, тоді простіше було чинити опір, воювати, а коли вони вже починають обладнати позиції, це вже називається позиційна оборона. Для того, щоб нам вибити ворога - про це говорять всі книжки, всі історії боїв - треба мати сили й засоби один до трьох. Якщо там зарита рота, нам потрібно туди висувати мінімум батальйон для того, щоб мати хоча б якусь перевагу", - каже Марченко.

Відповідаючи на питання про складнощі звільнення окупованих міст, Марченко нагадав про принцип ЗСУ - не стріляти по мирному населенню.

"Якщо в перші дні війни вони виходили на дороги і ми їх успішно там лупили, вони потім зрозуміли - заходять в село, все, в село ми не стріляємо, тому що там наші люди. Був навіть такий випадок: голова ОТГ подзвонив, сказав: "Все, там людей немає, там купа танків, можете зносити з лиця землі це село". Потім, як виявилося, його просто взяли в полон і змусили зателефонувати. Всіх людей, які сиділи в підвалах, росіяни повиганяли наверх, самі поховалися в підвалах", - розповів він.

"У нас принципово - якщо в селі 3-4 сім'ї, ми по селу не б'ємо. Це ускладнювало наш опір і порядок ведення бойових дій, дуже сильно ускладнювало, але це наші принципи", - додав генерал.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: війна з Росією, херсон
В тему