22 Травня 2022
Новини

Україна і Польща спростять перетин кордону

Україна і Польща спростять перетин кордону

Про домовленість з Польщею про двосторонню угоду, яка має спростити перетин кордону, повідомив Володимир Зеленський.

Про це він сказав у виступі в Раді після промови президента Польщі Анджея Дуди, - пише "Європейська правда".

Зеленський зазначив, що зараз українські міста стали побратимами польських, побратимами стали український і польський народ, а країни - сестрами.

"Ми рідні. І між нами немає бути кордонів чи бар'єрів. Український і польський народи ментально вони давно не розділяють. Тож, ми дійшли згоди найближчим часом втілити це і у відповідній двосторонній Угоді. Спершу щодо спільного прикордонно-митного контролю, а згодом і єдиного умовного кордону, коли Україна буде членом Європейського Союзу.

І я впевнений, що усі необхідні рішення спочатку для статусу кандидата для України, а потім і для повноправного членства неодмінно будуть ухвалені. Зокрема, завдяки багатолітньому захисту Польщею українських інтересів на європейському континенті", - заявив Володимир Зеленський.

Він подякував Дуді за спільну з лідеркою Словаччини ініціативу переконувати європейських колег, які все ще вагаються щодо статусу країни-кандидата на членство ЄС для України. Володимир Зеленський зазначив також, що росія, розв'язавши війну, мимоволі змусила Україну та Польщу забути суперечки щодо спільного минулого. 

Також він анонсував законопроєкт про розширені можливості для громадян Польщі в Україні, щоб віддячити за те, як Польща прийняла українців, які рятуються від війни.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: війна з Росією, володимир зеленський, польща
В тему

Останні матеріали