16 Травня 2022
Новини

Перший пішов: настоятель храму УПЦ МП в Луцьку з паствою переходить в ПЦУ

Перший пішов: настоятель храму УПЦ МП в Луцьку з паствою переходить в ПЦУ
Володимир Літвенчук

Настоятель Свято-Благовіщенського храму Луцька Володимир Літвенчук заявив про рішення разом із паствою вийти з УПЦ і приєднатися до ПЦУ. На такий крок він наважився, реагуючи на останні рішення синоду на чолі з митрополитом Онуфрієм.

Храм розташований на вулиці Конякіна, 1в. Це одна з найбільших луцьких церков УПЦ, - пише Вісник.

«Мене дуже здивувало вчорашнє рішення Синоду УПЦ, яке, на мою, думку зовсім не знизило градус в суспільстві і серед священства. Рішення, які були прийняті нічого не змінили у відношенні до неодноразових звернень духовенства і вірян.

Ми всі очікували певних змін у діях і поглядах по відношеню до загарбників нашої Батьківщини і тих хто їх благословляв і підтримував. Ні Путіна, ні Кіріла вони не згадують і не засуджують, а це означає що ніякого напрямку про відокремлення від російської церкви і йти мови не буде. Хоча вирішили в близькому часі скликати зібрання, а не Помісний Собор і цим наші митрополити втрачають можливість зі свого боку запобігти припинити релігійну ворожнечу всередині нашої країни.

Зрозуміло стало лише одне, що потрібно нам зараз нові єпископи, монастирі і т.д. Шкода, що це найважливіше!», –  написав отець Володимир на своїй сторінці у Фейсбуку.

Як пише Fanproject, Володимир Літвенчук був «капеланом» футбольного клубу «Волинь».Вже сьогодні серед прихожан Свято-Благовіщенського храму збирали підписи під зверненням до предстоятеля Православної церкви України Епіфанія щодо прийняти їх у пряме підпорядкування під опікою митрополита Вінницького та Барського Симеона.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: Україна, православна церква україни, церква, луцьк, упц мп
В тему