13 Травня 2022
Новини

Як переселенцям за кордоном отримати е-лікарняний

Як переселенцям за кордоном отримати е-лікарняний
Для переселенців за кордоном МОЗ України спростило оформлення лікарняних.
Формувати медичний висновок можна під час дії воєнного стану та трьох місяців після його скасування. Пояснення МОЗ опублікували на Урядовому порталі.

Йдеться про такі категорії непрацездатності:

  • захворювання або травма загального характеру;
  • догляд за хворою дитиною;
  • вагітність та пологи;
  • ортопедичне протезування.

У згаданих випадках громадяни України мають право на оформлення електронного лікарняного та отримання соціальних виплат.

Щоб це зробити, насамперед потрібно зв’язатися зі своїм сімейним лікарем або тим, що лікує. На період дії воєнного стану це можна зробити за допомогою месенджеру чи електронної пошти.

Для формування Медичного висновку про тимчасову непрацездатність лікар повинен отримати підтвердження підстави набуття тимчасової непрацездатності.

Таким підтвердженням має бути медичний документ (довідка чи виписка), в якому буде вказаний діагноз/статус пацієнта. Якщо медичний документ був отриманий за кордоном, лікар може зробити запит на переклад документа українською мовою.

Інформація для лікарів

У виданих за кордоном медичних документах вказується діагноз із використанням Міжнародної класифікації хвороб десятого перегляду (МКХ-10). Тож медикам потрібно враховувати цей класифікатор під час формування МВТН в електронній системі охорони здоров’я.

Формувати медичний висновок за такою процедурою можна під час дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення або скасування.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, війна з Росією, Лікарі, моз
В тему