6 Травня 2022
Новини

Ужгородський професор читає лекції з окопів

Ужгородський професор читає лекції з окопів

З окопів на сході України проводить пари ужгородський професор Федір Шандор.

Він викладає щопонеділка та щовівторка туризмознавство, фактично – у перерві між бойовими чергуваннями, - пише "Медіацентр УжНУ".

На фронті від з другого дня, бо не зміг кинути пари 24 лютого. 

"Уже 70 днів я в армії. Пішов до військкомату одразу після пар 24 лютого. Але занять зі студентами не кидав. Щопонеділка й вівторка у мене пари о 8 ранку – жодної я не пропустив. Завжди надаю перевагу ранковим заняттям: вичитав, а потім маєш час на іншу роботу", – розповів Федір Шандор у коментарі Медіацентру УжНУ.

Він пояснив, що бойове чергування триває добу і що чотири години потрібно бути на позиції. Тобто 4 години чергуєш, тоді 4 відпочиваєш. Таким чином побратими підлаштовують графік під лекції професора. Викладач несе службу з іншими закарпатськими бійцями на Ізюмському напрямку бойових дій. Проводити лекції не заважають навіть обстріли. 

"Пари я проводжу завжди біля бліндажа. От щойно був обстріл, а ми вичитували помилки в модулях. Перейшов у бліндаж і продовжив читати лекцію", – розповідає професор.

Він додає, що воює за освічену націю, тому не читати лекції вважає за гріх. У мережі разом з мотиваційним фото професора з'являються історії, на які викладач надихнув українців.

Наприклад, Людмила Шутяк зазначає, що тепер щоразу згадуватиме про цю лекцію з передової, якщо буде "втомлена, хвора чи просто не в ресурсі". Психологиню та письменницю Світлану Ройз фото Федора Шандора надихнуло відшукати сили навіть попри погане самопочуття.

"Сказала собі: агов, "Нурофен" в допомогу, лежи, не можеш працювати – не працюй, але безсилля  – точно не твій метод. Лежи і уявляй собі, що перше зробиш, коли зможеш піднятись", – поділилась вона.

Біологиня Юлія Красиленко меж отримала дозу мотивації: 

"Студенти! Ще спите? Викладачі! Ліньки прокидатися й вилазити з-під теплої ковдри? Думаєте просто роздати тексти своїх лекцій для самостійної підготовки до іспиту?  

А на сході України цими днями професор Ужгородського національного університету Федір Шандор читає лекцію з "Туризмознавства" своїм студентам. Читає. Лекції. В окопах. Зі зброєю в руках. В перервах між чергуваннями у теробороні", – пише Юлія.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: війна з Росією, освіта
В тему

Останні матеріали