24 Березня 2022
Новини

З якими країнами Україна говорить про гарантії безпеки

З якими країнами Україна говорить про гарантії безпеки

Україна веде переговори з багатьма країнами щодо гарантій безпеки: США, Великою Британією, Німеччиною, Францією та Туреччиною.

Про це в інтерв’ю іспанській газеті El País заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, повідомляє агентство «РБК-Україна».

«Так, ми ведемо переговори зі США, Британією, Німеччиною, Францією та Туреччиною про їхню можливу участь у цій моделі, — зазначив Кулеба. — Вони позитивно поставилися до цієї ідеї. Хоча це ще обговорюється, але я задоволений їхньою початковою реакцією. Це єдине питання, яке ми з ними обговорюємо. Решта — це частина переговорів між РФ і Україною».

Кулеба зазначив, що на переговорах Москва вимагає від України неприйнятних поступок, при цьому Україну цікавлять всього три речі. Це – гарантії безпеки, визнання територіальної цілісності в межах Криму та Донбасу та припинення вогню й виведення ворожих військ.

За словами Кулеби, гарантії безпеки Україна повинна отримати не тільки від Росії, а й від інших країн. І Росія, каже міністр, на це погодилася.

Кулеба також пояснив, що він розуміє під "гарантіями безпеки".

"Гарантією безпеки Іспанії як члена НАТО є 5-та стаття, у якій ідеться про те, що якщо хтось на неї нападе, усі інші члени (Альянсу – ред.) будуть її захищати. Ми хочемо чогось подібного. Тобто, якщо хтось нападе на Україну, ті країни, які нададуть свої гарантії безпеки, протягом 24 годин повинні будуть відправити усе необхідне озброєння, прийняти Резолюцію Радбезу ООН з вимогою припинити агресію і запровадити санкції", - відповів Кулеба.

З цього приводу Україна веде перемовини зі США, Британією, Німеччиною, Францією і Туреччиною.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, війна з Росією, туреччина, сша, великобританія, німеччина, франція
В тему

Останні матеріали