30 Грудня 2021
Новини

Янукович подав позов проти ВРУ через своє усунення

Янукович подав позов проти ВРУ через своє усунення

Президент-втікач Віктор Янукович подав позов проти ВРУ через усунення його з посади президента країни в лютому 2014 року.

Це провадження відкрив Окружний адміністративний суд Києва, - повідомила постійна представниця Ради в Конституційному суді Ольга Совгиря.

За її словами, Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження за позовом Януковича до Верховної Ради України у спорі щодо визнання факту його самоусунення від здійснення конституційних повноважень президента України.

Розгляд справи з викликом сторін відбудеться 16 лютого 2022 року. Янукович просить встановити відсутність у парламенту повноважень щодо ухвалення актів про самоусунення президента України. В ухвалі суду вказано, що адресою для листування із позивачем є російське місто Ростов-на-Дону.

Нагадаємо, після розстрілів на Майдані та втечі Януковича з країни — 22 лютого 2014 року — конституційна більшість депутатів (328 парламентарів) проголосувала за усунення президента з посади. Згодом проти нього правоохоронці відкрили 10 кримінальних проваджень.

У 2019 році суд визнав Януковича винним у державній зраді та заочно засудив до 13 років ув’язнення.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: віктор янукович, вру, суд
В тему