4 Жовтня 2021
Новини

У Луцьку відбудеться захоплююча виставка до дня коронування Данила Галицького

У Луцьку відбудеться захоплююча виставка до дня коронування Данила Галицького

У Луцьку відкриють виставку «Лучеськ. Вимір Часу» та проведуть презентацію мистецького проекту «Королівство Русь», започаткованого 2020 р.

Святковий захід мистецького об’єднання «КУЛЯ» присвячено ювілею відновлення Незалежності України. Запрошуємо на відкриття 7 жовтня о 16:00 у Художній музей (вул. Кафедральна, 1А, Луцький Замок).

Тут представлять графіку, живопис, цифрографію та історичні плакати із серії «7 ЖОВТНЯ». Серед творців: Олександр Дишко (графіка, живопис), Елеонора Сабова-Дишко (графіка, живопис), Олександр Більчук (дизайн, фото).

«Серія плакатів «Королівство Русь» присвячена вікопомній даті вітчизняної історії 7 жовтня 1253 року – дню коронування короля Данила. Кожен твір цієї серії є прагненням авторів (Олександр Дишко, Олександр Більчук) привідкрити завісу давнини, пролити світло на добу національної звитяги та честі. Король Русі Данило, князі Василько, Шварно, Лев, Мстислав – імена цих достойників оповиті сонмом легенд, безліччю фальшувань, мороком забуття. Вочевидь лише мистецтву під силу не тільки «відділи зерно від полови», а й вдихнути життя в правдиві перекази, що зібрані небайдужими серцями. Адже призначення художника полягає не тільки у відображенні плинності подій, а ще й у вмінні відтворити зримий образ життя, барви його духовної аури, особливу красу його предметного світу. Не претендуючи на «істину в останній інстанції», художники вихоплюють із сутінок минулого те, що спроможне згармонізувати, додати сили та рівноваги нашому суєтному сьогоденню. Відтак площина плакатів набуває змісту своєрідної мандрівки шляхами віків. Силуети воїнів, суворі лики князів, велелюдні віча, грандіозні битви, лучники на вежах фортець…

Глядача, зачарованого магією цього видива, сповнюють особливі відчуття часопростору, в якому він не маленька піщинка, він крона великого незнищенного коріння, а його теперішність – це лише поступ, це лише прогноз, яким буде Завтра», - зазначає мистецтвознавець, директор Художнього музею Зоя Навроцька.

Виставка здійснюється за підтримки Луцької міської ради (міський голова Ігор Поліщук).

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: луцьк, Волинь, мистецтво, музеї
В тему