3 Жовтня 2021
Новини

У Сумах шість осіб отруїлися чадним газом: зокрема троє дітей

У Сумах шість осіб отруїлися чадним газом: зокрема троє дітей

У Сумах шестеро людей, серед яких троє неповнолітніх, отруїлися чадним газом.

Про це інформує поліція області.

Відчувши слабкість і погіршення самопочуття, сім’я звернулися за допомогою до медиків. За словами лікарів, у громадян були ознаки отруєння чадним газом. Після надання необхідної допомоги 39–річного чоловіка відпустили додому, а от 38–річну жінку, 65-річного чоловіка та трьох дітей — 3, 7 та 11 років — госпіталізували. 

Правоохоронцям потерпілі розповіли, що користувалася газовим проточним водонагрівачем. Однак через несправність повітряної витяжки у квартирі їм стало недобре і вони звернулися за допомогою до лікарів. Наразі за даним фактом поліцейські проводять перевірку.

Правоохоронці  радять громадянам неухильно дотримуватися правил безпеки під час користування газовими приладами та надають кілька порад: 

1. Тримайте відкритою кватирку (чи відчиняйте вікно на провітрювання) весь час користування газовими приладами. За щільно зачинених вікон у холодну погоду, обмежується циркуляція свіжого повітря. Тож, при роботі газових приладів у повітрі підвищується концентрація шкідливих продуктів згоряння. 

2. Користуйтеся газовими приладами тільки при наявності тяги в димоходах і вентиляційних каналах. Перевіряти тягу потрібно перед включенням і під час використання газових приладів. 

3. Не користуйтеся електровитяжкою у приміщеннях, де працює газовий прилад з відводом продуктів згорання у димохід. Якщо одночасно працюють така витяжка та димохідний газовий прилад (котел, колонка), електровитяжка створює зворотну тягу, через що утворюваний у процесі горіння чадний газ, не виводиться у димохід, а накопичується у приміщенні. 

4. Не користуйтеся газовими приладами при сильних поривах вітру, адже може утворитися зворотна тяга. Слідкуйте за кольором полум’я на пальниках – має бути синім або фіолетовим. Жовте полум’я – це ознака неповного згоряння газу, тож необхідно відрегулювати подачу повітря в пальник. 

5. Експлуатуйте тільки справні газові прилади, в тому числі зі справною автоматикою безпеки. 

6. Не користуєтеся газовими приладами не за призначенням. Наприклад, не використовуйте газову плиту для обігріву приміщення. 

7. Слідкуйте за технічним станом димових і вентиляційних каналів. Вони повинні бути цілими й незасмічені. При необхідністі звертайтеся в спеціалізовану організацію для ремонту. У зимовий період, щоб уникнути обмерзання оголовків димоходів, не рідше раз на місяць оглядайте димові канали. 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: суми, отруєння
В тему

Останні матеріали