24 Вересня 2021
Новини

В Афганістані таліби хочуть повернути страти й відрубування рук

В Афганістані таліби хочуть повернути страти й відрубування рук
В Афганістані рух «Талібан» хоче повернути страти і ампутації рук за злочини.

Про це заявив один із засновників руху і головний поборник суворого тлумачення ісламського права Норуддін Турабі в інтерв'ю Associated Press.

Він відкинув обурення щодо цього й застеріг світ від втручання в справи «Талібану». Він додав, що «ніхто не скаже нам, якими повинні бути наші закони». Також він додав, що таліби слідуватимуть ісламу і встановлюватимуть свої закони на основі Корану.

До слова, Турабі нині за 60 років. Він був міністром юстиції і главою так званого Міністерства пропаганди чеснот і запобігання порокам (релігійна поліція).

Тоді таліби страчували засуджених ними за вбивство вистрілом у голову. Злодіїв карали ампутацією руки, а у засуджених за розбій на дорозі ампутували руку і ногу.

Це робили на стадіоні у Кабулі або на території величезної мечеті Курбан-байрам. Подивитися на страти приходили люди.

Судові процеси та вироки рідко були публічними, а суддями виступали ісламські священнослужителі, чиє знання закону обмежувалося релігійними приписами.

Турабі сказав, що на цей раз судді, зокрема жінки, розглядатимуть справи, але основою законів Афганістану буде Коран. Він сказав, що вищезазначені покарання відновлять.

«Відрубування рук дуже необхідне для забезпечення безпеки», — сказав він, додавши, що це має стримувальний ефект. Також він додав, що наразі роздумують, чи застосовувати ці покарання публічно.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: афганістан
В тему