21 Липня 2021
Новини

Які спеціальності обирають вступники на Волині. Рейтинг

Які спеціальності обирають вступники на Волині. Рейтинг

На Волині активно триває вступна кампанія. Цього року Міністерство освіти скоротило держзамовлення на правничі спеціальності, натомість збільшило на спеціальності технічного спрямування. Проте вступники і далі найчастіше обирають «Право».

Станом на 20 липня у волинські виші вступники вже подали 10 619 заяв на вступ, з них 7 321 – на бюджетну форму навчання. Про це йдеться на сайті vstup.edbo.gov.ua, повідомляє ІА "Волинські новини".

Найпопулярнішою спеціальністю, яку обирають вступники після 11 класу на Волині, виявилося «Право», куди подали 562 заяви. Варто зазначити, цьогоріч на цю спеціальність держзамовлення скоротили на 30%.

На другому місці стоїть «Менеджмент», на третьому – «Психологія». У ТОП-5 за популярністю також входять «Комп’ютерні науки» та «Дошкільна освіта».

В десятку популярних потрапили «Філологія (германські мови та література)», «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», «Кібербезпека», «Маркетинг» та «Журналістика».

Найменш популярними спеціальностями наразі є фізика та астрономія, прикладна фізика та наноматеріали, метрологія (по 11 заяв на вступ), спеціальна освіта (10 заяв) та богослов’я (5 заяв).

Загальний середній конкурсний бал цьогоріч складає 154,3. Найвищий бал на спеціальностях «Хімія», «Фізика» та «Математика» (170 і вище). Дещо нижчий – на філологічних спеціальностях. Найнижчий бал – на спеціальностях «Фізична культура і спорт» та «Архітектура і містобудування» (130,1 та 121,3 відповідно).

Згідно з інформацією МОН, загальний обсяг державного замовлення у 2021 році становить 188 тис. 938 фахівців. Зокрема, це - 37 тис. 466 фахових молодших та молодших бакалаврів, 87 тис. 739 бакалаврів, 59 тис. 986 магістрів.

На підготовку бакалаврів у закладах вищої освіти, що належать до сфери управління МОН, держзамовлення збільшено на такі галузі технічного та освітнього профілю: «Автоматизація та приладобудування» – 26,99%; «Механічна інженерія» – 17,73%; «Архітектура та будівництво» – 14,2%; «Аграрні науки та продовольство» – 12,59%; «Хімічна та біоінженерія» – 9,43%; «Біологія» – 9,38%; «Освіта» – 6,54%; «Електроніка та телекомунікації» – 6,57%; «Природничі науки» – 6,45%; «Електрична інженерія» – 6,37%; «Інформаційні технології» – 5,57%; «Математика та статистика» – 5,51%; «Соціальна робота» – 3,64%; «Транспорт» – 3,43% та «Культура і мистецтво» – 1,89%.

Водночас зменшено кількість державних місць на здобуття освітнього ступеня «Бакалавр» на такі галузі: «Право» – 30%, «Управління та адміністрування» – 27,73%, «Соціальні та поведінкові науки» – 28,24%.

Зарахування вступників цього року відбувається: за державним або регіональним замовленням – не пізніше 18:00 31 липня; за кошти фізичних або юридичних осіб – не пізніше 3 серпня, додаткове зарахування – не пізніше ніж 31 серпня.

Торік найбільш популярними спеціальностями серед вступників були «Філологія», «Право», «Середня освіта», «Комп’ютерні науки», «Менеджмент», «Інженерія програмного забезпечення», «Журналістика», «Економіка», «Медицина», «Психологія».

Цього року вартість навчання на фахах в українських університетах збільшилася на 10%. Оскільки бюджетних місць на всіх випускників шкіл не вистачить, то понад 50% з них навчатимуться на контрактній основі.

В Україні традиційно найдорожче коштує навчання на найбільш популярних спеціальностях. А це – юридична спеціальність, журналістика, медицина, програмування, психологія та філологія.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: абітурієнти, Волинь, Україна
В тему