20 Липня 2021
Новини

У Росії мешканцям окупованого Донбасу дозволили голосувати на своїх виборах онлайн

У Росії мешканцям окупованого Донбасу дозволили голосувати на своїх виборах онлайн
Фото ілюстративне
Жителі окупованого Донбасу, які мають російські паспорти, зможуть проголосувати онлайн на виборах в Держдуму РФ.

Порядок дистанційного голосування затвердив Центрвиборчком Росії, - пише ТАСС.

Електронне голосування у вересні застосовуватиметься на виборах різних рівнів в Москві, Мурманській, Курській, Нижньогородській, Ярославській і Ростовській областях. У перелік внесли й окупований Севастополь.

Заступник голови ЦВК РФ Микола Булаєв заявив, що Ростовська область є «суб'єктом з великою кількістю людей, які отримали громадянство РФ у спрощеному порядку». Йдеться про людей, які проживають на територіях Донбасу, тимчасово непідконтрольних української владі.

«Ми вирішили подивитися, чи не можна створити і для цих громадян Росії, які теж мають право голосу, можливість проголосувати в будь-якій точці [за межами РФ]. І, мені здається, ми в цьому напрямі доволі сильно просунемося. Цей експеримент для цієї групи людей дозволить нам надалі розвивати застосування дистанційного електронного голосування вже за межами країни», — заявив Булаєв.

Згідно з постановою Центрвиборчкому, реєстрація на території РФ для голосування не потрібна. Лише паспорт громадянина РФ, отриманий у спрощеному режимі відповідно до указу президента РФ від 24 квітня 2019 року. Такі виборці повинні будуть скористатися порталом держпослуг Росії.

Вибори в Держдуму РФ призначені на 19 вересня 2021 року.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: донбас, росія, вибори
В тему