21 Червня 2021
Новини

Закрите небо для Білорусі: які країни приєдналися до авіабойкоту

Закрите небо для Білорусі: які країни приєдналися до авіабойкоту

Ще 7 країн приєднуються до рішення Ради ЄС заборонити допуск у свій повітряний простір та аеропорти літаків білоруських авіакомпаній.

Серед них: 4 країни-кандидати на вступ до ЄС та 3 держави-члени Європейської асоціації вільної торгівлі (ЄАВТ), - пише Інтерфакс-Україна з посиланням на повідомлення офіційного представника голови дипломатії ЄС Петера Стано.

"Країни-кандидати, зокрема Північна Македонія, Чорногорія, Сербія та Албанія, а також такі країни ЄАВТ, як Ісландія, Ліхтенштейн і Норвегія, члени Європейської економічної зони, приєднуються до рішення Ради ЄС", - зазначає Стано.

Вказані країни забезпечать відповідність своєї національної політики рішенням Ради ЄС.

Крім того, 21 червня Євросоюз прийняв рішення заморозити активи та ввів візові заборони стосовно 78 білоруських офіційних осіб і 8 компаній.

Нагадаємо, з 5 червня згідно рішення Ради ЄС діє заборона на використання білоруськими літаками повітряного простору країн Євросоюзу і на їх допуск у європейські аеропорти. Це сталося після того, як 23 травня затримали колишнього редактор телеграм-каналу NEXTA Роман Протасевич, в аеропорту Мінська його разом з дівчиною.

Україна припинила авіасполучення з Білоруссю і заборонила польоти над білоруською територією. Ще 29 травня Кабмін заборонив повітряним суднам, зареєстрованим в Білорусі, використовувати повітряний простір України.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: авіація, білорусь, затримання, олександр лукашенко
В тему