16 Травня 2021
Новини

«Схиляємо голови перед тими, хто пережив пекло», – Зеленський вшанував пам’ять жертв політичних репресій

«Схиляємо голови перед тими, хто пережив пекло», – Зеленський вшанував пам’ять жертв політичних репресій

У День пам’яті жертв політичних репресій, 16 травня, було встановлено кошик квітів від президента України Володимира Зеленського до меморіального знака.

Також від імені гаранта поклали квіти до братської могили та пам’ятного знака польських поховань на території заповідника.

Про це повідомляє Офіс президента.

"Тоталітарна система застосовувала варварські методи розправи, руйнуючи тисячі доль і перетворюючи тисячі людей на таборовий пил. Горезвісним символом цих злочинів є Биківнянський ліс на околиці Києва. Упродовж 1937-1941 років він був місцем таємного поховання жертв політичних репресій, закатованих і розстріляних НКВС у київських в'язницях", – процитувала пресслужба слова Зеленського.

Гарант нагадав: на думку істориків, кількість похованих у Биківнянському лісі може становити до 100 тисяч осіб. І пам’ятаючи це, сучасне покоління незалежних українців та Українська держава загалом, висловив переконання президент, завжди ставитимуть захист життя, здоров’я, свободи й гідності кожної людини як найвищу цінність.

"Вшановуємо сьогодні пам'ять кожного загиблого і схиляємо голови перед тими, хто пережив пекло політичних репресій. Вічна їм пам'ять", – сказав Зеленський.

День пам'яті жертв політичних репресій в Україні відзначається кожної третьої неділі травня.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, свято, володимир зеленський
В тему