11 Квітня 2021
Новини

Як пити менше алкогольних напоїв, – поради від МОЗ

Як пити менше алкогольних напоїв, – поради від МОЗ

Ризики від вживання алкогольних напоїв набагато перевищують їхню потенційну користь.

Про це йдеться в повідомленні Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України в Facebook.

Там дали кілька порад щодо зниження кількості споживаних спиртних напоїв.

Зокрема, медики рекомендують:

  • зробити перерву у вживанні алкоголю на тиждень або на місяць; якщо довгі перерви даються важко, варто починати з 1-2 днів на тиждень;
  • уникати "тригерів" – факторів (людей або, наприклад, місць), що викликають бажання випити, практикуючи способи ввічливої відмови;
  • звільнити житло від алкоголю: доведено – чим більше алкоголю ми купуємо, тим вищою є ймовірність випити його раніше, ніж планувалося.
  • боротися зі стресом здоровими способами – гуляти на свіжому повітрі, займатися спортом, вести активний спосіб життя, наповнюватися позитивними емоціями і збалансовано харчуватися – алкоголь, навпаки, не допомагає боротися зі стресовим станом;
  • вживати безалкогольні напої – асортимент такої продукції є різноманітним.

"Пам'ятайте! Веселитися і насолоджуватися життям можна і потрібно на тверезу голову, щоб було що згадати. Бережіть своє здоров'я", – закликали в Центрі громадського здоров'я.

Там також нагадали про дослідження медичного журналу The Lancet, яке показало, що будь-який рівень вживання алкоголю веде до втрати здоров'я. При цьому існує прямий зв'язок між розвитком небезпечних захворювань і випитими дозами алкоголю. Наприклад, чим більше алкоголю випиває людина, тим вищим стає ризик онкологічних захворювань.

А згідно з дослідженням STEPS в Україні, 19,7% опитаних вживають шість і більше доз алкоголю за один епізод, що перевищує норму, 12,7% не змогли припинити пити після початку вживання, ще 10,8% на наступний день не змогли виконати те, що зазвичай від них очікували.

Як повідомлялося раніше, вчені з'ясували, що шампанське – міцніше за будь-який алкоголь. Причина – в газах, які сприяють швидкому проникненню спиртного в кров і стрімкому сп'янінню.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: українці, алкоголь, алкоголізм, здоровий спосіб життя
В тему