5 Квітня 2021
Новини

У Луцьку обговорили проблему школи в Кульчині: що відомо

У Луцьку обговорили проблему школи в Кульчині: що відомо
Фото ілюстративне

Депутати Луцькради спільно з начальницею управління освіти Луцької ТГ Зіновією Лещенко обговорили проблему школи у Кульчині. Ідеться про невелику початкову школу, яку хочуть зробити філією Клепачівської ЗОШ, і відправити на навчання у сусіднє село учнів 1-4 класів. Батьки із Кульчина проти цього, і намагаються всіма способами відстояти свою початкову школу. 

Проблему обговорили на засіданні освітньої комісії у п'ятницю, 2 квітня. Про це пише ІА "Конкурент".

Зокрема, начальниця управління освіти пояснила, чому кульчинська початкова школа може продовжити існувати тільки як філія Клепачівської. Вона зазначила, що в маленькій школі немає їдальні і спортзалу, а в таких умовах не можуть навчатися діти на програмі інклюзивного навчання. Крім того, за словами чиновниці, якщо зараз учні із Кульчина не перейдуть на навчання до Клепачева, то в майбутньому можна говорити про закриття клепачівської школи. 

Її підтримала і заступниця міського голови Ірина Чебелюк. 

Натомість депутатка від Громадянського Руху "Свідомі" Алла Надточій зазначила, що ані депутати, ані батьки не достатньо проінформовані з цього приводу, аби приймати якісь рішення. Вже 7 квітня засідання виконавчого комітету Луцькради ухвалить поділ на мікрорайони та закріплення навчальних закладів за територіями, згідно з яким дітей із Кульчина поділять між школами Жидичина і Клепачева, а члени профільної депутатської комісії тільки сьогодні про це дізналися. 

"Я попросила, щоб про будь-які зміни, які відбуваються у сфері освіти, управління освіти приходило і доповідало депутатам освітньої комісії. Депутати повинні бути проінформовані для того, щоб правильно і компетентно давати будь-яку відповідь громадянам, які до нас звертаються. Адже ці батьки, коли не знаходять розуміння у стінах міської ради чи в кабінетах чиновників, ідуть спілкуватися зі своїми обранцями", – зауважила депутатка. 

Також вона наголосила, що без перспективного плану і врахування майбутньої демографічної ситуації не можна приймати таких важливих рішень. А вже зараз наповненість класів у початковій школі в Кульчині більша, ніж у сусідньому Клепачеві. 

"Чи ми правильно зараз робимо, чи ні, покаже життя. Але в нас є практика 90-х років, коли віддали дошкільні заклади – роздали, відмовилися, сказали "не треба", не взяли на баланс – і вже більше, ніж 10 років у Луцьку ми маємо брак місць у дошкільних закладах. Незабаром таке може трапитися і в Кульчині. І замість того, щоб намалювати перспективний план і бачення, покроково до нього йти, залучаючи кошти ДФРР і СоцЕконому, ми приймаємо сьогодні такі різкі рішення", – підсумувала Алла Надточій. 

Після засідання комісії заступниця міського голови Ірина Чебелюк планувала відвідати школу у Кульчині і поспілкуватися з батьками.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: луцьк, Волинь, школа, школярі, реформа, освіта
В тему