22 Березня 2021
Новини

Чим керується Пенсійний фонд, коли проводить індексацію пенсій?

Чим керується Пенсійний фонд, коли проводить індексацію пенсій?

У березні українським пенсіонерам проводять перерахунок виплат. Від чого залежить розмір індексації? Які фактори стають найбільш вагомими? На скільки більше отримають люди?

Про це і не тільки розповідає начальниця управління пенсійного забезпечення головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області Людмила Андросюк, - йдеться у газеті "Твій вибір".

Людмило Миколаївно, два попередні роки Пенсійний фонд на виконання прийнятих урядом рішень уже проводив індексацію пенсій. Чи є якісь зміни цього року?

– Так, з 1 березня 2021 року, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2021 року № 127 «Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році», проведено індексацію пенсій.

Перерахунок здійснено по пенсіях, обчислених відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»; статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у розмірі відшкодування фактичних збитків; з урахуванням заробітку (грошового забезпечення), який визначено відповідно до частини першої статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

– Які показники беруться до уваги під час індексації?

– Перерахунок передбачений частиною 2 статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» із застосуванням коефіцієнта збільшення середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсій у розмірі 1,11.

Отож, з 1 березня проведена індексація з урахуванням базової зарплати, яка застосовувалася при перерахунку пенсій з 1 жовтня 2017 року (3764,40 грн), збільшеної на 17% у 2019, на 11% у 2020 та 2021 роках, тобто 3764,4 х 1,17 х 1,11 х 1,11 і становить 5426,60 гривні.

– На скільки та кому зросли тепер виплати?

– Мінімальний розмір підвищення – 100 гривень. Водночас в осіб, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та мають повний страховий стаж (35 років – чоловіки, 30 – жінки), розмір пенсійної виплати не може бути нижчий ніж 2 200 гривень.

Загалом в області проведено перерахунок пенсій 226 798 одержувачам. У середньому розмір підвищення пенсійної виплати становить 157,13 гривні.

Якщо в результаті індексації пенсій розмір пенсії, обчислений відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», більший від розміру пенсії, обчисленої відповідно до спеціальних законів, осіб, які отримували пенсії згідно зі спецзаконами (держслужбовці, науковці і т. д.), проведено автоматичне переведення на пенсію на умовах, передбачених Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», за матеріалами пенсійних справ.

– А як люди мають про це дізнатися?

– Про такі переведення кожного пенсіонера повідомлено письмово за місцем їхнього проживання, вказаного в матеріалах пенсійних справ. По області таких переведень здійснено по 205 пенсійних справах. Варто зауважити, що особи, яких автоматично переведено на страхову пенсію, мають право в будь-який момент за зверненням повернутись на спецпенсію.

Перерахунки проводяться автоматично і не потребують додаткових звернень громадян до Пенсійного фонду України у Волинській області.

Виплата проіндексованих пенсійних виплат Головним управлінням  Пенсійного фонду України у Волинській області розпочалася з 4 березня поточного року.

У наступному номері газети ви дізнаєтеся, від чого залежить розмір пенсії, які виплати передбачені одержувачам пенсій по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника, кому не передбачається надбавка та коли планують додати грошей пенсіонерам віком 75+.

Оксана Бубенщикова

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: пенсіонери, пенсійний фонд, пенсії, Україна, Волинь
В тему