1 Березня 2021
Новини

Вперше в Україні: 13-річну волинянку прооперував робот-хірург

Вперше в Україні: 13-річну волинянку прооперував робот-хірург
Фото ілюстративне

У Львові в Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги вперше в Україні прооперували 13-річну волинянку за допомогою медичного робота Da Vinci.

Дівчинка мала вроджену ваду кишківника. Тепер у неї є шанс назавжди забути про біль і проблеми, які їй дошкуляли тривалий час, - повідомив директор лікарні Олег Самчук.

Її тричі намагалися усунути під час операції, але складні хірургічні втручання тільки погіршили стан.

У дитини розвинулася рецидивуюча кишкова спайкова непрохідність. Вона страждала від болю, що супроводжувався блювотою.

«Численні госпіталізації та медикаментозне лікування лише тимчасово полегшували стан. Без ще однієї операції дівчинка не просто страждала б, був ризик виникнення гострої кишкової непрохідності і навіть некрозу, а це уже питання життя. Однак усунення спайок відкритим способом, яких уже було три, у подальшому загрожувало виникненням нових, що саме собою не було виходом», – повідомив Олег Самчук.

У цивілізованих країнах світу такі патології усуваються за допомогою робота Da Vinci. Саме малоінвазивні хірургічні технології мінімізують розвиток спаи?кового процесу у майбутньому. Тож батьки, дізнавшись про те, що у львівській лікарні є робот Da Vinci, звернулися по допомогу до львівських лікарів.

Оперувала пацієнтку спільна команда хірургів двох львівських лікарень – швидкої медичної допомоги і ОХМАТДИТу. До її складу увійшли дитячий хірург ОХМАТДИТу Андрій Дворакевич, хірурги Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Андрій Стасишин та Артур Гураєвський і анестезіолог Віктор Юрченко.

«З допомогою Da Vinci наші спеціалісти зробили три проколи розміром по вісім міліметрів кожен. У черевну порожнину дитини розмістили камеру, яка транслювала на монітор зображення у тривимірній проекції із 20-кратним збільшенням. Це все одно, що зазирнути всередину пацієнта, не розрізаючи його. Хірург, який сидів за пультом, поклавши руки на надчутливі сенсори, мав додатково ще дві «руки» і ліквідовував множинні спайки із мінімальною травматизацією здорових тканин. На адгезіолізис, тобто, ліквідацію спайок, пішло майже три години», – пише Олег Самчук.

Операція пройшла успішно. Дівчинку більше не турбує біль у животі, вона встає з ліжка і вже навіть ходить коридором. Попереду у неї ще тривала реабілітація, але вона, за словами лікарів, має шанс назавжди забути про свою проблему.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: медицина, Лікарі, Волинь, львів
В тему