23 Лютого 2021
Новини

ВООЗ виплачуватиме компенсації за побічні ефекти від вакцин проти коронавірусу

ВООЗ виплачуватиме компенсації за побічні ефекти від вакцин проти коронавірусу

Всесвітня організація охорони здоров’я надаватиме компенсації громадянам 92 бідних країн-членів глобальної програми COVAX, якщо ті отримають серйозні побічні ефекти після щеплення від COVID-19.

Про це із посиланням на заяву ВООЗ повідомляє The Guardian, передає ТСН.

«Надаючи одноразову компенсацію без звинувачення при повному і остаточному врегулюванні будь-яких претензій, програма COVAX спрямована на значне скорочення необхідності звернення в суди, що є потенційно тривалим і дорогим процесом», – наголосили в організації.

Очікується, що подавати заявки постраждалі зможуть через спеціальний сайт, який планують запустити до кінця березня цього року. У ВООЗ зазначають, що їхня програма компенсації надасть щепленим «швидкий, справедливий, надійний і прозорий процес».

При цьому в організації переконані, що випадки серйозних побічних ефектів будуть «рідкісними». Програма діятиме щонайменше до 30 червня 2022 року.

У виданні зазначається, що країни, які самостійно фінансують свої закупівлі вакцини від COVID-19, також планують запровадити програми відповідальності.

COVAX є глобальною ініціативою з пришвидшення розробки, виробництва та постачання вакцин від коронавірусу до країн із низьким та середнім доходом. Україна також входить до цієї програми.

Нагадаємо, що літак із першою партією вакцини від COVID-19 «Covishield», що виробляється за ліцензією Oxford/AstraZeneca, прибуде до столичного аеропорту «Бориспіль» вранці у вівторок, 23 лютого.

Очікується, що першими вакцину отримають сім регіонів, зокрема Житомирська, Київська, Чернігівська, Черкаська, Полтавська, Вінницька області, а також Київ.

Раніше голова Національної медичної палати України Сергій Кравченко заявив, що Індійський Інститут сироваток (Serum Institute of India), на потужностях якого виробляється вакцина від коронавірусу Covishield (за ліцензією Oxford-Astra Zeneca), не має української національної GMP-сертифікації.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
В тему