15 Січня 2021
Новини

Експрезидента Південної Кореї засудили до 20 років тюрми за корупцію

Експрезидента Південної Кореї засудили до 20 років тюрми за корупцію
Верховний суд Південної Кореї залишив у силі вирок колишній президентці країни Пак Кин Хє. Таке рішення закінчує тривалий юридичний процес щодо політикині.

Про це пише Громадське з посиланням на Reuters.

Вона проведе у в'язниці 20 років за зловживання владою та корупцію. Окрім ув'язнення, її зобов'язали сплатити штраф у 18 мільярдів вон (16,38 мільйона доларів). Однак вплинути на долю Пак Кин Хє ще може помилування.

За що засудили Пак Кин Хє?

10 березня 2017 року Конституційний суд Південної Кореї остаточно затвердив імпічмент президентки. Пак Кин Хє звинуватили в змові зі своєю подругою Цой Сун Сіль для чинення тиску на великий бізнес країни. 

Загалом їй висунули звинувачення за 18 пунктами. У переліку, зокрема, була корупція, вимагання, зловживання службовим становищем та розголошення конфіденційної інформації. Слідство заявило, що від її дій постраждали такі компанії як Samsung, Hyundai Motor, POSCO, KT. 

30 березня 2017 року суд Сеула схвалив арешт експрезидентки Південної Кореї Пак Кин Хє. У квітні 2018 року Пак Кин Хє визнали винною в корупції та зловживанні владою та засудили до 24 років ув'язнення. Однак прокурори вимагали для неї 30 років в'язниці.

У липні 2018 року Пак Кин Хє до вже наявного терміну ув'язнення у 24 роки додали ще 8 років тюрми за корупцію. Через два роки, під час повторного судового розгляду справи, апеляційний суд зменшив покарання для експрезидентки до 20 років.

Чи може Пак Кин Хє розраховувати на помилування?

Питання щодо помилування експрезидентки є доволі дискусійним серед південнокорейського суспільства. Зокрема, глава правлячої Демократичної партії Лі Нак Йон висловив ідею про помилування Пак Кин Хє та іншого експрезидента Лі Мун Бака, якого теж засудили до в'язниці за хабарництво. На думку Лі Нак Йона, це може бути жестом в ім'я національної єдності.

Водночас чиновник президентської адміністрації заявив, порушувати це питання відразу після рішення суду недоречно. На його думку, справа Пак Кин Хє має бути історичним уроком для країни. 

Головний помічник президента Мун Чже Ін зазначив, що рішення президента щодо помилування базуватиметься на волі народу. Опитування соціологічної групи Realmeter показує, що 47,7% жителів країни підтримують помилування, а 48% — проти.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: Світ, кримінал, Корупція
В тему