6 Листопада 2020
Новини

Старосільський замок на столітніх фото

Старосільський замок на столітніх фото

Сьогодні познайомимо наших читачів із новою знахідкою раритетних світлин із Львівщини. На фото можемо побачити замок в Старому Селі у Пустомитівському районі на Львівщині. Пам’ятка збереглась до наших часів і при бажанні її можна оглянути.

Усі фото були зроблені на початку ХХ ст. Старосільський замок належить до пам'яток оборонної архітектури XV-XVII століть. Його свого часу звели для захисту південно-східних шляхів до міста Львова від набігів татар.

Варто сказати, що перший замок на цьому місці з’явився у 1448 році. Правда від початку це був замок із дерева. Перший замок був не таким великим за розміром, як сучасний на цьому місці. Перший замок було знищено вкінці XV ст.

Новий замок у Старому Селі був побудований у XVI ст. із каменя. Автором проекту був Амвросій Прихильний у стилі східноєвропейського пізнього ренесансу.

Вже в 1642 р. завдяки Владиславу Домініку Заславському-Острозькому відбулась повна реконструкція замку, яка зробила його потужним оборонним пунктом Львівщини. Саме в той час територію навколо замку оснастили ровом та валами. Для того, щоб твердиня була не доступна ворогу на воротах облаштували ланцюговий міст.

На жаль, стіни нового замку були зруйновані військами Богдана Хмельницького під час Визвольної війни 1648 року.

Проте власники замку вкотре відновили його. Відновлений замок був в стилі пізнього ренесансу. Стіни сягали 8 метрів у висоту. Повністю замок у Старому селі відновили вже у 1654 році. Територію навколо укріпили бастіонами із ровами, які були наповнені водою. Також замок був потужно озброєний. До прикладу, у XVII ст. тут було 8 гармат, 13 мортир, багато рушниць, самопалів та холодної зброї.

Площа замку – біля двох гектарів і він є одним із найбільших замків не лише Львівщини, а й України.  

До речі, за легендою вважається, що при будівництві стін замку у розчин додавали яйця та молоко, саме тому стіни стали такі міцні та збереглись до нашого часу. Якщо ви ще не бачили замок на власні очі, то радимо вам це зробити та порівняти із столітніми фото побачене.

Джерело фото:  archiwum.allegro.pl

Тетяна Яцечко-Блаженко

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: історія, Фото, львів
В тему