29 Липня 2020
Новини

Повідомили, коли варто чекати другу хвилю коронавірусу в Україні

Повідомили, коли варто чекати другу хвилю коронавірусу в Україні

Початок другої хвилі коронавіруса в Україні припаде на цю осінь, вважають експерти. Те що відбувається з епідемією зараз фахівці називають продовженням першої хвилі. 

Про це розповів керівник Національної експертної групи з інфекційного контролю Андрій Александрін в ефірі Україна 24. 

На думку експерта, пік поширення інфекції ще не прийшов.

"Так, ми очікуємо її вже восени. Щобільше, коли нас мало не щодня годували інформацією про те, що прийшов черговий пік, ми цього не бачили. У нас триває перша хвиля, і вона знову наростає. Ми за час карантину в Україні повинні були готуватися до найгіршого варіанту, але ми цього не зробили. Тому нас чекає, на жаль, неприємна картина", — сказав він.

Точної дати початку другої хвилі коронавіруса немає, проте експерт упевнений, що суттєвий приріст числа тих, хто заразився, почнеться з початку-середини листопада разом з сезонними респіраторними захворюваннями.

"Друга хвиля почне розвиватися з початку-середини листопада, коли прийде до нас паралельно і сезонний грип, і аденовірусна інфекція, і риновірусна інфекція — ті хвороби, які кожен рік сезонно блискавично спалахують в Україні. Щорічно навіть за найсприятливішим прогнозом з приводу ГРЗ, ними хворіють від 5 до 8 мільйонів громадян. В цьому році очікується ще більше, тому що у нас ситуація ускладнена коронавірусом", — сказав він.

Головне в забезпеченні низьких показників заражуваності – систематичне інформування населення про те, як убезпечити себе від інфекції. Експерт наполягає на зміні інформаційної стратегії — "не залякувати, а роз'яснювати".

Також він назвав чотири простих правила, які стануть запорукою перемоги над епідемією:

  1. Тверезо оцінювати ризики. Потрібно перестати бути толерантними, коли в нашому суспільстві прийнято, що хтось може прийти з простудними захворюваннями в закрите приміщення.
  2. Частіше провітрювати приміщення.
  3. Мити руки з милом і користуватися антисептиками.
  4. Дотримувати соціальну дистанцію на відстані 2 метрів.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: коронавірус, Україна
В тему