13 Липня 2020
Новини

Зеленський виступає за довічне ув'язнення для п'яних водіїв

Зеленський виступає за довічне ув'язнення для п'яних водіїв

Володимир Зеленський вважає, що водіння в нетверезому стані потребує більш суворої кримінальної відповідальності.

Президент Володимир Зеленський наголосив на необхідності більш жорсткої кримінальної відповідальності за водіння в нетверезому стані, що призвело до загибелі людей у результаті дорожньо-транспортної пригоди. Глава держави вимагає чіткої логістики конкретних і жорстких дій для покращення ситуації з безпекою на дорогах. Про це повідомляє ТСН з посиланям на пресслужбу президента.

За словами президента, загалом за перше півріччя 2020 року на дорогах загинуло майже 1,5 тис. осіб.

"У ДТП в Україні гине більше людей, згідно зі статистикою, ніж на війні. Така кількість може навіть порівнятися з будь-якою епідемією", - наголосив Зеленський.

На думку президента, оскільки чинні штрафи не мають відповідного стримувального ефекту для водіїв, що сідають за кермо напідпитку, потрібно збільшити їх у 5-10 разів (якщо порушення правил незначне). У разі, якщо п’яний водій спричинив ДТП, яка призвела до людських жертв, має бути запроваджена більш сувора кримінальна відповідальність.

"Якщо водіння напідпитку спричинило загибель - строк покарання має бути збільшений. Можливо, до довічного ув'язнення. Я - за максимальну криміналізацію цих злочинів. Жорстко й надовго. І з максимальним розголосом... І щоб жоден суд не думав когось "відмазати", - заявив Президент.

Президент також звернувся до Прем'єр-міністра України, щоб протягом тижня були підготовлені реальні пропозиції та сформований дієвий план заходів з підвищення безпеки дорожнього руху.

"І наостанок. Ми з вами не можемо впливати на правоохоронні органи та суди, але ця справа (смертельне ДТП на Столичному шосе 12 липня - ред.) буде на моєму особистому контролі. За нею буде слідкувати, впевнений, вся країна. Ніхто не зрозуміє, якщо ця особа, через яку загинула така кількість людей, якимось чином, через якісь умови чи знайомства, вийде під заставу, на свободу чи на поруки", - зазначив Володимир Зеленський.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: володимир зеленський, кримінал, дтп, аварія
В тему