12 Липня 2020
Новини

«Не віддавайте свободу через паніку та страх»: яким був загиблий воїн з Волині Тарас Матвіїв

«Не віддавайте свободу через паніку та страх»: яким був загиблий воїн з Волині  Тарас Матвіїв

В Україні триває війна, на якій гинуть кращі українські сини. На жаль, від осколків міни загинув волинянин, молодший лейтенант Матвіїв Тарас Тарасович.

Так, в районі села Троїцьке, Попаснянського району, позицію, якою командував Тарас Матвіїв, - атакували окупанти. Били зі 120 мм мінометів. Одна з мін потрапила в бліндаж, де було двоє вояків. Бліндаж загорівся і частково обвалився.

Тарас першим кинувся на допомогу побратимам - витягнув двох своїх бійців назовні і відніс в безпечне місце. В цей час ще одна міна впала на позицію і осколками смертельно поранила Тараса.

Матвіїв Тарас Тарасович народився 18.02.1989 року на Волині, після закінчення середньої школи у 2006 році вступив на навчання до Львівського національного університету імені І.Франка, який закінчив у 2011 році, здобувши фах журналіста.

Працював на телеканалах Києва та мас-медіа Львівщини. Коли почався Майдан, зрозумів що однієї журналістики йому замало. У 2013-2014 роках був учасником Революції Гідності. Згодом, разом з групою активістів, розшукував безвісті зниклих майданівців.

З початком російської агресії допомагав війську. Наприкінці 2014-го усвідомив, що йому замало лише волонтерської діяльності, збору коштів і ресурсів. Поставив собі за мету потрапити у Збройні сили або ж до лав добровольців.

Навесні 2015 року вступив до лав окремої добровольчої частини «Карпатська Січ» і обороняв наші позиції в Пісках, Водяному, Опитному, Первомайському. Пізніше був обраний депутатом Жидачівської районної ради на Львівщині, але його все одно тягнуло на фронт – Тарас не міг пробачити ворогу за загиблих товаришів.

 З вересня 2018 року вступив на курси лідерства Академії сухопутних військ ім. Петра Сагайдачного, щоб стати офіцером Збройних сил України. В 2019 році направлений для подальшого проходження військової служби до 24 ОМБр імені короля Данила.

«Волонтер і доброволець, депутат і громадський діяч, журналіст і майданівець, активний і небайдужий громадянин нашої країни та справжній офіцер – це все про нашого Тараса, який назавжди залишиться в нашій пам`яті.

У квітні цього року, немов заповіт на своїй сторінці у соціальній мережі фейсбук, Тарас написав:

«Прошу. Не віддавайте свої свободу і права через паніку та страх. Потім їх доведеться повертати кров'ю»

А про свій військовий вибір Тарас говорив:

«В мене не стоїть ціль дорости до генерала. В мене ціль на своєму рівні, як командира взводу, просто працювати якісно, робити максимально все залежне від мене, виконати свій обов’язок до останку і «віддячити» противнику за всіх товаришів яких я втратив»

Командуванням частини та побратимами Тараса ініційовано процедуру подання молодшого лейтенанта Матвіїва Тараса Тарасовича на звання Героя України, яке він заслужив по праву», - повідомляє прес-служба 24 ОМБр імені короля Данила.

Також Тарас вів власний блог. Подумки побути з ним поряд Ви завжди можете за посиланням: https://www.lmn.in.ua/blogs/taras-matviyiv/?fbclid=IwAR1OQdlcroyhMNbtjPFGyNr9iPiB01Tqk47Z38cLZVPkxsOg8YOsh3tRYBI

Вічна пам'ять героям!

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, донбас, Волинь, обстріли, загибель
В тему