9 Липня 2020
Новини

Чи змінить МВФ умови кредитування для України після відставки Смолія

Чи змінить МВФ умови кредитування для України після відставки Смолія

Для подальшої співпраці з МВФ  Україна має зберегти незалежність НБУ, і дотримуватися плаваючого валютного курсу та принципів інфляційного таргетування.

Представник МВФ в Україні Йоста Люнгман заявив в інтерв'ю виданню LIGA.net, що саме такі умови співпраці закладені в програмі Stand-by, передає 24 канал.

Люнгман переконаний, що модель управління НБУ і система управління монетарним і фінансовим секторами відповідають економічним інтересам України.

За словами представника МВФ, виважена грошово-кредитна, валютна та фінансова політика мають надзвичайно позитивний вплив на довгостроковий економічний розвиток.

Але ми також знаємо, що іноді хороша політика непопулярна, а деякі політики прагнуть стимулювати швидке зростання, – додав він.

Йоста Люнгман пояснив, що безвідповідальна політика Нацбанку призводить до:

  • високої інфляції,
  • нестабільності валютного курсу,
  • проблем у фінансовому секторі,
  • низького рівня економічного зростання,
  • високого рівня безробіття.

Саме це МВФ "спостерігав під час минулих криз в Україні". Однак зараз за всіма критеріями, Національний банк відмінно робить свою справу і ефективно виконує свої завдання, як визначено в Конституції та законі про НБУ. 

Представник МВФ наголосив, що наразі інфляція низька, міжнародні резерви високі, а банківський сектор у хорошій формі. Це створило передумови для сталого економічного зростання.

Що відомо про програму співпраці України з МВФ: коротко

  • 21 травня Україна та МВФ остаточно домовилися про нову програму кредитування Stand By Arrangement (SBA).
  • 9 червня у МВФ ухвалили рішення щодо виділення Україні 5 мільярдів доларів за новою 18-місячною програмою фінансування. Гроші мають піти на боротьбу з наслідками коронавірусу.
  • Україна повністю отримала вже 2,1 мільярда доларів першого траншу від МВФ – перший транш разом із надходженням пов’язаної фінансової допомоги від ЄС вже збільшив міжнародні резерви до 28,7 мільярда доларів.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: мвф, Україна, нбу
В тему

Останні матеріали