19 Червня 2020
Новини

Що відомо про загиблого на Донбасі волинянина

Що відомо про загиблого на Донбасі волинянина

Волинянин Ілля Струк, який загинув на бойовому посту, не встиг створити родину, вивчитися на офіцера й відчути смак перемоги. 

Хлопець - із легендарного 503 окремого батальйону морської піхоти, захищав Україну на Донбасі з 2014 року.Як жив і загинув 25-річний морпіх – у матеріалі obozrevatel.

Ілля Миколайович Струк народився 1 серпня 1995-го року у селі Льотниче Володимир-Волинського району Волинської області.

Захищати Україну від російської агресії він вирушив серед перших, ще у 2014 році. Тоді йому було всього 19 років. Матрос 503 окремого батальйону морської піхоти служив у підрозділі гранатометником.

«Людина-війна. Сьомий рік на фронті, з якого так і не повернувся», – пізніше писатимуть про воїна ті, хто його знав.

Життя його обірвалося 17 червня 2020 року. Цього дня ворог знову порушив режим повного припинення вогню. Згідно з офіційним повідомленням командування ВМС ЗСУ, Струк перебував на бойовому чергуванні на одній із позицій підрозділу. Внаслідок обстрілу він отримав поранення, яке виявилися несумісним із життям.

А відомий волонтер Серж Марко уточнив, що причиною смерті воїна стала випущена ворогом снайперська куля.

«Він був одним із найщиріших людей, яких я знаю. Вмів вислухати. Був доволі набожною людиною. Не скажу, що хлопець був душею компанії, але він завжди підтримував усі наші починання. Ми з ним жили в одній кімнаті. І коли йшлося про те, щоби скинутися й купити щось, аби прикрасити наш побут, Іллюха лише за. Він завжди був, як кажуть, «за будь-який кіпіш, окрім голодування», – згадує близький приятель загиблого воїна Андрій.

За словами побратима Іллі, юнак був сповнений мрій та планів, прагнув пов’язати життя з армією і збирався створити родину.

«Останні пів року Іллюха почав активно займатися спортом. Бігав, приводив себе до ладу, бо планував весілля... Збирався вступати на офіцера. З боку начальства у нього було «зелене світло»... Йому не вистачило буквально місяця до вступу. Документи він уже подав. І не встиг», – розповів товариш.

Як згадують друзі загиблого воїна, з Іллею було просто. Він ніколи не уникав роботи, не шукав відмовок, а брав і робив. Юнак завжди готовий був прийти на допомогу. І дуже любив пожартувати, хоча його почуття гумору розуміли не всі.

«Гумор у нього був досить специфічний. Не всі його розуміли. Кожен ранок у нас із ним починався з невеликої веселої словесної «дуелі». І лише потім ми, вже заряджені позитивом, разом ішли снідати... Це була хороша людина. Дійсно хороша», – каже бойовий побратим Іллі.

«Спи, брате. Твій патруль закінчено. А твої брати продовжать уже відкритий рахунок. Ми ж пам’ятаємо, так? Про десять за одного? Ти прагнув дотримуватися цього правила. Тепер убиватимуть за тебе», – написав Серж Марко.

«Братику, ми ніколи не забудемо тебе! І зробимо так, щоб ворог теж запам’ятав!» – підтверджують слова волонтера воїни 503 ОБМП.

І в тих, хто знає про славний бойовий шлях «борсуків» на чолі з комбатом Вадимом Сухаревським (перший відкрив вогонь по російських окупантах), сумнівів немає, що цю обіцянку морпіхи виконають.

Нагадаємо, Ілля Струк загинув під час виконання бойового завдання у зоні ООС на Донеччині внаслідок ворожого обстрілу.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: донбас, Волинь, смерть, війна на сході україни, обстріли
В тему